Drahé čističe jsou zbytečná investice. Celá koupelna bude zářit čistotou díky doma vyrobeným prostředkům

Trápí vás špinavá koupelna, ale při představě, že úklidem strávíte celé odpoledne, propadáte zoufalství? Pokud si doma připravíte několik efektivních prostředků, nemusí vás nečistoty už vůbec trápit. Za pár minut se bude vaše koupelna blýskat jako nová. Nepotřebujete žádné drahé chemické čističe, stačí vám totiž jen pár ingrediencí, které nejspíš máte doma.

Domácí čisticí mléko

Domácí mléko ze 100 g jedlé sody a 50 ml mýdla dokonale odstraňuje nečistoty z vany, dřezu, obkladů nebo umyvadel. Pokud přidáte pár kapek vašeho oblíbeného éterického oleje, navíc celou koupelnu provoní. Nejprve nastrouhejte a rozpusťte mýdlo ve vodní lázni, přidejte sodu a případně i éterický olej. Skladujte v uzavřené nádobě na stinném místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Čisticí pastu vyrobíte z jednoho šálku jedlé sody (případně tří čtvrtin šálku sody a čtvrt šálku sušeného mléka), jedné osminy šálku tekutého mýdla a jedné lžičky vody. Opět můžete přidat i éterické oleje. Jedlou sodu smíchejte s mýdlem a olejem a do směsi přidejte trochu vody. Měla by mít pastovitou konzistenci, která se nedrolí, ale ani není příliš tekutá.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí dodržet jen několik zásad a ze skříně vždy vytáhnete nádherně voňavé prádlo

Pastu nanášejte houbičkou

Znečištěnou plochu v koupelně nejprve opláchněte vodou, poté připravenou pastu naneste na čistou houbičku a opatrně povrch otřete. Pokud je špína velmi odolná, postup ještě několikrát opakujte. Nakonec plochu znovu důkladně opláchněte vodou, po několika minutách se rozzáří. Pasta nejlépe čistí keramické povrchy, například vanu nebo umyvadla.

Zdroj obrázku: Freepik

Univerzální směs, po které se bude celá koupelna lesknout, připravíte z 250 ml octa a 250 ml tekutého mycího prostředku na nádobí. Ocet nejprve zahřejte, poté ho smíchejte s prostředkem na mytí nádobí a nalijte do lahve s rozprašovačem. Aplikujte na znečištěný povrch, nechte působit asi půl hodiny a poté důkladně opláchněte. Ocet nejen vydezinfikuje všechny povrchy, ale navrátí jim i ztracený lesk.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g31292850/how-to-clean-bathroom/
Přidat na Seznam.cz