Vegetables Kitchen

Doplňky ze dřeva mají v kuchyni stále čestné místo, při správné péči vydrží roky

Není to úplně obvyklé, ale v kuchyních se i dnes najdou dřevěné příbory nebo nádobí, které ženy běžně používají. Dřevěné doplňky se v kuchyni znovu dostávají do módy, ale je potřeba vědět, jak se o dřevěné nádobí i příbory starat, protože nesprávnou péčí je můžete rychle zničit.

Je nutné je udržovat čisté, protože dřevo může zvlhnout

V článku najdete několik tipů, jak se o dřevěné kuchyňské doplňky starat. Dřevo všeobecně byste neměli vystavovat vlhkosti, ani ho mýt ve vodě. Vždy dřevěné doplňky čistěte ručně a vysušte. Minimalizujete tak riziko plísní. Dřevěná prkénka na krájení mohou být skvělým místem pro choroboplodné zárodky, takže je nutné se o dřevěné prvky opravdu pečlivě starat.

Mohlo by vás zajímat:  Aby myčka dobře myla, musí být sama perfektně čistá. Věnujte jí pravidelnou péči

Dřevěné nádobí, nebo konkrétněji prkénka, používáme na krájení různé zeleniny, ale také masa. Ušpinit se mohou také kořením. Abyste se zbavili skvrn od koření, zkuste na prkénko dát vrstvu soli a poté ho polít citronovou šťávou. Ani jedním nešetřete. Díky této kombinaci bude prkénko jako nové. Použít je můžete i na příbory nebo nádobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Místo citronové šťávy můžete použít jedlou sodu nebo ocet

Ocet nebo jedlá soda patří mezi suroviny, které se běžně používají při úklidu domácnosti. A hodí se také na dřevěné předměty. Je nutné ale po očištění jedlou sodou doplňky usušit, a to důkladně. Směs, která se skládá z octa a medu, pomůže při čištění dřevěných předmětů nejen v kuchyni. Díky směsi odstraníte špínu také z vařeček nebo špachtlí.

Mohlo by vás zajímat:  Naše babičky se uměly otáčet. Některé jejich triky mohou inspirovat i dnes

I když to zní zvláštně, olivový olej pomůže při odstraňování nadměrného tuku. Stačí ho vetřít do dřeva a přebytečný olej setřít papírovým ručníkem. Olejem navíc dřevo impregnujete a ochráníte ho před poškozením jinými surovinami. Jestli často dřevěné doplňky používáte, zkuste vyzkoušet tento trik – před použitím je namočte do studené vody. Zabráníte tomu, aby se na nich usazoval právě tuk.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/cleaning-kitchen/cleaning-wood-cutting-boards
Přidat na Seznam.cz