Každý den ho máme v ruce, přitom zapomínáme na jednu důležitou věc

Mýt si ruce je pro nás samozřejmostí. Zejména vlivem pandemie koronaviru nejspíš víc než kdy jindy dbáme na hygienu. Ale co takový mobilní telefon? Bereme ho do ruky každou chvíli, přitom se na něj při dezinfekci často zapomíná. A to je chyba – mobil je jedním z míst, kde se bakterie hromadí nejvíce. Málokdy na něj totiž saháme s dokonale čistýma rukama.

Nejlepší je vlhký hadřík

Nejjednodušším způsobem, jak vyčistit mobilní telefon, je otřít ho hadříkem mírně navlhčeným v mýdlové vodě. Pokud telefon přenášíte v pouzdře, otřete ho taktéž vlhkým hadříkem. Věnujte pozornost všem záhybům. Pokud je pouzdro pouze látkové a poddajné, můžete ho přímo namočit do vody nebo vyprat v pračce.

Antibakteriální přípravky nestříkejte přímo na telefon, mohly by ho poškodit. Ideální je používat hadřík z mikrovlákna a vatové tamponky. Pokud máte na telefonu nasazený kryt, sejměte ho. Silikonové kryty mají tu výhodu, že se snadno čistí a jsou poměrně odolné. Zkuste nanést trochu tekuté dezinfekce na hadřík a telefon ze všech stran otřít.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od vosku, stearinu nebo parafínu potrápí i zkušené hospodyňky. Se správným postupem ovšem zmizí
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte ho vydezinfikovat všude

Pokud máte tlačítkový telefon, vatovou tyčinkou vyčistěte všechny mezery mezi tlačítky. U dotykového telefonu otřete celý displej, ideálně pokrytý ochrannou folií. Otřete všechny oblasti kolem mikrofonu a kolem otvoru pro nabíjecí kabel nebo pro sluchátka. Zkuste otřít také prostor kolem fotoaparátu. Zakoupit můžete i speciální dezinfekce, které jsou určené přímo pro mobilní telefony nebo pro elektroniku obecně.

Mobil máme v ruce každý den několikrát, navíc přichází do úzkého kontaktu s obličejem. Je proto vhodné ho čistit minimálně jednou denně a nepůjčovat ho ostatním. Používejte ochranné kryty, které se dají snadno sejmout a vyčistit lépe než plocha telefonu. Používejte gumové rukavice, které po důkladné dezinfekci vyhodíte nebo alespoň umyjete. Před čištění vždy raději vyhledejte doporučení jednotlivých výrobců.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a31250434/how-to-clean-phone-screen/
Přidat na Seznam.cz