Disinfection Upholstered Sofa Furniture With Steam Cleaner

Tradiční i méně známé prostředky se postarají o perfektní vzhled čalounění, bude stále jako nové

Čalouněný nábytek vypadá krásně, je ale náročnější na údržbu. S několika jednoduchými tipy si ale rychle poradíte i s odolnými skvrnami, takže nábytek bude vypadat opět jako nový. Nemusíte ani shánět drahé přípravky nebo trávit hodiny s kartáčem v ruce. S nečistotami si totiž stejně dobře poradí navlhčený hadřík a sůl. Stačí solí drhnout nábytek tak dlouho, než ho zbaví všech skvrn.

Umyjte ho octem

Po tom, co se zbavíte skvrn a zbytků soli, očistěte čalounění kartáčem namočeným v roztoku amoniaku nebo octa (na tři litry vody použijte dvě lžíce amoniaku nebo tři lžíce octa). Tento způsob můžete použít i na koberce. Po vyčištění a vysušení můžete koberec ještě vykartáčovat kartáčem s jemnými štětinami tak, aby vlákna směřovala jedním směrem.

Mohlo by vás zajímat:  Nevítané mravence z domova vypudí osvědčené a zároveň humánní metody

Nábytek potažený vlnou nejlépe vyčistíte kartáčem na šaty navlhčeným v benzínu. Skvrny zase bezpečně odstraní vatový tampon namočený v denaturovaném alkoholu. Tento způsob můžete použít i na samet nebo plyš. Denaturovaný alkohol smíchejte s vodou v poměru 1 : 1, případně použijte jednu lžíci čpavku na jeden litr vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Směsová vlákna vyčistí otruby

Nábytek se dá vyčistit i pilinami a otrubami. Tento způsob použijte na čalounění ze směsových vláken. Nejprve nábytek posypte vrstvou nahřátých otrub, po pěti minutách je promněte a nechte asi patnáct až dvacet minut působit. Pak je odstraňte vysavačem nebo kartáčem. Látky můžete také potírat mírně navlhčenými pilinami, které předtím nahřejete v troubě.

Mohlo by vás zajímat:  Vrzající podlaha vyvede z klidu i největšího pohodáře. Opravit ji zvládne každý

Přírodní materiály, jako je stoprocentní bavlna nebo len, můžete vyčistit houbičkou namočenou v mýdlové vodě. Ihned po vyčištění ale nábytek otřete hadříkem a vysušte fénem nebo žehličkou. Jen tak zaručíte, že čalounění bude vypadat stále krásně. U koženého nábytku je nejlepší pravidelně ho impregnovat. Na čištění pak stačí použít vlhkou houbičku se saponátem. Také z koženého nábytku pravidelně utírejte prach.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-couch-upholstery-4177782
Přidat na Seznam.cz