Gloves 4017614 1920

Domácnost znovu jako ze škatulky díky univerzálnímu a šetrnému prostředku

Kyselina boritá neboli jako borax je skvělým pomocníkem v domácnosti. Jedná se o přírodní látku, která nedráždí pokožku, neškodí životnímu prostředí, a přesto vaší domácnosti navrátí ztracenou čistotu. Používat ji můžete v kuchyni nebo koupelně a uvidíte, jak si ji zamilujete. Pomůže vám odstranit skvrny, zaschlou špínu, a vyčistí dokonce i trubky. 

Zbavte se nezvaných hostů

Vyhlaste válku nepříjemným spolubydlícím. Borax je spojencem v domácím boji proti hmyzu. Díky němu se zbavíte stříbrných ryb, štěnic, švábů a mravenců. Místa, kde vidíme nezvané hosty, lze nastříkat směsí boraxu, cukru a vody. Hmyz poté za okamžik zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pečovat o koženou sedací soupravu?

Borax odstraní dokonale skvrny

Borax je také skvělým prostředkem k odstranění nejodolnějších skvrn. Barvené látky ponořte do misky s vodou, ve které jste předtím rozpustili lžíci boraxu. Po třiceti minutách lze oděv vyndat a vyprat jako obvykle v pračce.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Borax pro úklid kuchyně

Zaschlá a spálená špína v troubě je zdraví škodlivá. Místo namáhavého čištění stojí za to použít spolehlivé přírodní látky. Tři lžíce boraxu stačí smíchat se šesti lžícemi jedlé sody a půl sklenicí soli. K vytvoření směsi je nutné přidat vodu, aby se vytvořila konzistence pasty. Poté jej naneste na nečistoty v troubě po dobu 15–20 minut. Nakonec vše otřete vlhkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Šedá vládne interiéru, ale rozhodně do něj nevnáší nudu. Tajemství jejího úspěchu tkví v kombinacích

Pomocí boraxu můžeme také snadno pročistit trubky ve dřezu. Polovina sklenice této látky by měla být nalita do odtoku a poté spláchnuta horkou vodou. Po hodině do dřezu opět nalijte horkou vodu. Trubky se neucpou a nepříjemný zápach brzy zmizí.

Borax pro čištění koupelny

Borax nám pomůže vyčistit koupelnu, účinně odstraní nečistoty, vodní kámen a usazeniny mýdla. Má také antibakteriální a dezinfekční účinek, takže umožní udržovat čisté prostředí v koupelně dlouhodobě. Stačí jej smíchat s trochou vody, aby se vytvořila konzistence pasty. Měl by se nechat působit na nečistotách několik minut, poté otřít jemným hadříkem a důkladně opláchnout vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Esenciální oleje nejen byt provoní, také ho zbaví nechtěných zvířátek
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Používejte jej pravidelně a kdekoli v domácnosti

Pokud borax použijete pravidelně při každém čištění, uvidíte, že vaše domácnost brzy prokoukne a bude jako nová. Nemusíte investovat do drahých chemických látek, abyste svou domácnost udrželi čistou. Borax vám nepoškodí kůži a pomůže vám vyčistit každý kout v domě. 

 

Přidat na Seznam.cz