Casserole Dish 2776735 1920

Na připálené pekáče jednoduše a bez drhnutí. Odteď bude pečení už jenom radost

Trouba je jedním z nejčastějších kuchyňských předmětů, které doma používáme. Moučníky, nedělní obědy nebo koláče jsou s troubou pevně spojeny. S tím ale souvisí také to, že musíme často čistit nejen ji, ale i nádobí, které při pečení používáme. Zvláště, pokud pečeme maso a jiné mastné pokrmy, čelíme většinou odolným připáleninám. I těch se ale můžete snadno zbavit.

Soda a ocet jsou nejlepší pomocníci

Pokud připálené nádobí naskládáme do myčky, příliš si nepomůžeme. Zbytky napáleného jídla na nich stejně zůstanou a musíme je pak drhnout ještě ručně. A používat znečištěné pekáče je nehygienické. Co vám tedy pomůže? Připravte si následující věci:

  • jedlou sodu,
  • kuchyňský ocet.
Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné příbory si zachovají svůj dokonalý lesk správným čištěním

Prvním způsobem je napustit umyvadlo či jinou nádobu horkou vodou. Důležité je, abychom do ní mohli znečištěné nádobí ponořit úplně celé. Do této vody následně nasypte půl sklenice jedlé sody. Vodu zamíchejte, aby se soda rozprostřela, a do tohoto roztoku následně nádobí ponořte alespoň na hodinu. Po této době se nečistoty nasáknou a díky sodě nebudou na nádobí tolik držet. Snadno ho pak vyčistíte houbičkou na nádobí bez zdlouhavého drhnutí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Reakce kyselého a zásaditého prostředku

Dalším způsobem je připálená místa bohatě posypat jedlou sodou a přes tato místa položit papírové utěrky nasáknuté lihovým octem. Papír musí těsně přilnout k nádobí, aby soda mohla pořádně účinkovat. Ihned začne chemická reakce mezi zásaditou sodou a kyselým octem, takže dejte pozor, ať se nádobí zbytečně nedotýkáte. Nechte ho přikryté utěrkami asi hodinu. Po této době omyjte nádobí houbičkou pod tekoucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte svou kuchyň během pár okamžiků. Snadno si poradíte s mastnotou i ostatními nečistotami
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud chcete investovat do dalšího vybavení a chcete mít nádobí vyčištěné v krátké době, pořiďte si parní čistič. Tento praktický přístroj z trysky vypouští páru pod vysokým tlakem a tím účinně rozptyluje nečistoty. Využít ho můžete i na sporáky a jiná místa, která chcete mít dokonale čistá.

 

Přidat na Seznam.cz