Zakrýt okno v koupelně jde stylově podle vkusu. Pomůže záclona, dřevo či roleta

Zakrýt okno v koupelně jde stylově podle vkusu. Pomůže záclona, dřevo či roleta

Jak vyřešit zakrytí oken v koupelně? Nechce se vám dávat na okna žaluzie ani závěsy? Je ještě další možnost, která vám může pomoct. Tento způsob má využití i jinde, nejen v koupelně. Je praktický a funkční.

Co budete potřebovat?

  • Vodu,
  • bramborový škrob,
  • krajku,
  • štětec,
  • nůžky,
  • nádobu na lepidlo,
  • svinovací metr na změření okna.

Jak začít?

Nejprve změřte okno. Ostrými nůžkami vystřihněte z krajky požadovaný rozměr. Po vystřižení je lepší zkontrolovat, zda látka sedí na okno. Je důležitá přesnost, aby látka na okně seděla a nebyla roztřepená na krajích.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře zvolená barva dodá interiéru osobitost a zútulní ho

Vyrobte si speciální lepidlo

Nyní je na řadě výroba speciálního domácího lepidla. Dvě lžíce bramborového škrobu rozpusťte v 1/4 šálku vody. Pak dejte vařit v hrnci dva hrnky vody, přidejte rozpuštěný škrob a důkladně promíchejte. Speciální lepidlo máte hotové. Na ustřiženou látku naneste lepidlo a přiložte na okno. Je ho potřeba velké množství. Počkejte, až lepidlo zaschne. Máte hotovo!

Zdroj obrázku: Pixabay

Další možnosti zakrytí oken

Dalšími variantami, kterými lze okna zakrýt, jsou dřevo, klasické závěsy a rolety. Dřevo je o něco dražší než klasická látka, ale může vypadat hezky a působivě. Výhodu je, že ho můžete natřít tak, aby zapadlo da stylu vaší koupelny. Do každé koupelny se bohužel dřevo nehodí.

Mohlo by vás zajímat:  Olivový olej, přírodní zázrak nejen do jídla. Postará se o nábytek i naši krásu

Použijte závěsy nebo rolety

Pokud použijete látku, máte na výběr širokou škálu barev i materiálů. Zde si ohlídejte, aby byly závěsy funkční a zakryly, co potřebujete, ale zároveň propustily dostatek světla. U rolet je výběr také široký a existuje mnoho typů, vzorované i hladké látky, a dají se pořídit také na míru. Výrobci vám nabídnou model přesně podle vašich představ. A kromě rolet se nabízí ještě možnost žaluzií, u kterých jsou možnosti podobné. Tato varianta bude dražší, ale pokud se vám nechce nebo nemáte možnost si zakrýt okna sami, je to ke zvážení.

Zdroj: https://www.wcmanet.org/how-to-protect-window-in-shower/
Přidat na Seznam.cz