Zakrýt okno v koupelně jde stylově podle vkusu. Pomůže záclona, dřevo či roleta

Jak vyřešit zakrytí oken v koupelně? Nechce se vám dávat na okna žaluzie ani závěsy? Je ještě další možnost, která vám může pomoct. Tento způsob má využití i jinde, nejen v koupelně. Je praktický a funkční.

Co budete potřebovat?

  • Vodu,
  • bramborový škrob,
  • krajku,
  • štětec,
  • nůžky,
  • nádobu na lepidlo,
  • svinovací metr na změření okna.

Jak začít?

Nejprve změřte okno. Ostrými nůžkami vystřihněte z krajky požadovaný rozměr. Po vystřižení je lepší zkontrolovat, zda látka sedí na okno. Je důležitá přesnost, aby látka na okně seděla a nebyla roztřepená na krajích.

Vyrobte si speciální lepidlo

Nyní je na řadě výroba speciálního domácího lepidla. Dvě lžíce bramborového škrobu rozpusťte v 1/4 šálku vody. Pak dejte vařit v hrnci dva hrnky vody, přidejte rozpuštěný škrob a důkladně promíchejte. Speciální lepidlo máte hotové. Na ustřiženou látku naneste lepidlo a přiložte na okno. Je ho potřeba velké množství. Počkejte, až lepidlo zaschne. Máte hotovo!

Zdroj obrázku: Pixabay

Další možnosti zakrytí oken

Dalšími variantami, kterými lze okna zakrýt, jsou dřevo, klasické závěsy a rolety. Dřevo je o něco dražší než klasická látka, ale může vypadat hezky a působivě. Výhodu je, že ho můžete natřít tak, aby zapadlo da stylu vaší koupelny. Do každé koupelny se bohužel dřevo nehodí.

Použijte závěsy nebo rolety

Pokud použijete látku, máte na výběr širokou škálu barev i materiálů. Zde si ohlídejte, aby byly závěsy funkční a zakryly, co potřebujete, ale zároveň propustily dostatek světla. U rolet je výběr také široký a existuje mnoho typů, vzorované i hladké látky, a dají se pořídit také na míru. Výrobci vám nabídnou model přesně podle vašich představ. A kromě rolet se nabízí ještě možnost žaluzií, u kterých jsou možnosti podobné. Tato varianta bude dražší, ale pokud se vám nechce nebo nemáte možnost si zakrýt okna sami, je to ke zvážení.

Zdroj: https://www.wcmanet.org/how-to-protect-window-in-shower/
Přidat na Seznam.cz