Cistic1

Domácí ekologické prostředky vyjdou na zlomek ceny těch kupovaných a domov jimi bude jen zářit

Domácí čisticí prostředky jsou levnější než ty s chemickými látkami, které najdete v obchodech. Navíc jejich používáním neohrožujete životní prostředí a nemusíte se bát alergických reakcí členů rodiny. Suroviny, které na jejich výrobu budete potřebovat, najdete doma ve spíži a rozhodně nepatří mezi drahé přísady.

Na každou činnost v domácnosti si můžete udělat vlastní prostředek

Ocet, jedlá soda a citronová šťáva dohromady dokážou velké zázraky. Stačí je vmíchat do teplé vody a umýt v roztoku nádobí. Poté ho opláchněte teplou vodou. Ocet má dezinfekční vlastnosti a také nádobí zbaví nepříjemné vůně po surovinách. Na spáleniny v hrnci můžete použít jinou kombinaci. Dejte do něj vodu, čtyři lžíce jedlé sody, dejte vařit a nechte takto 10–20 minut. Vypněte sporák, nechte celou noc působit a ráno hrnec umyjte.

Mohlo by vás zajímat:  Staré poklady z garáže najdou ještě nejedno praktické využití
Zdroj obrázku: Freepik

Umyvadlo, vanu nebo baterie umyjete pomocí jednoduché směsi. Smíchejte tři lžíce jedlé sody a dvě lžíce octa. Dejte na hadřík nebo houbičku a důkladně veškeré plochy očistěte. Při čištění toalety můžete směs nechat působit až 30 minut, aby se odstranily veškeré nečistoty. Na podlahy si můžete namíchat roztok z dvou litrů teplé vody, jedné a půl sklenice octa a 20 kapek éterického oleje, který vám voní. Pak už jen stačí namočit hadr a podlahu vytřít. Bude příjemné vonět a odstraníte špínu i šmouhy.

Mohlo by vás zajímat:  Připálené nádobí bude díky několika trikům znovu jako nové

Jedlá soda, ocet i kyselina citronová budou velkými pomocníky

Jedlá soda osvěží povrchy v kuchyni i koupelně, pomáhá změkčit vodu, takže ji můžete přidávat pravidelně do praní, odstraňuje nežádoucí pachy (můžete dát misku s jedlou sodou do lednice) a také bojuje proti mastným skvrnám například na sporáku nebo kuchyňské lince. Pokud ji zkombinujete s octem, vznikne pasta, pomocí které se zbavíte tuku i připálenin.

Zdroj obrázku: Freepik

Navíc takové prostředky máte připravené během chvilky a nemusíte řešit, jestli už zase musíte do obchodu. Zásoby si můžete snadno uložit, stačí mít jedlou sodu nebo kyselinu citronovou v dobře uzavíratelných nádobách, ze kterých budete jen odebírat požadované množství. Pomocí jedlé sody a kyseliny si můžete vytvořit také domácí tablety do myčky, díky kterým ušetříte spoustu peněz.

Zdroj: https://learn.eartheasy.com/guides/non-toxic-home-cleaning/
Přidat na Seznam.cz