Olivovy Olej1

Olivy jsou oblíbenou pochoutkou i přírodním produktem, který se vypořádá s řadou problémů

Olivy jsou úžasnou pochoutkou a možná si je i vy rádi dáváte k večeři, na pizzu nebo do salátů. Věděli jste ovšem, že tato surovina je oblíbená a hojně používaná hlavně při péči o dětskou pokožku, dokonale odstraní mastnotu i nepříjemné pískavé zvuky dveří nebo dodá myčce a lednici krásný lesk? Jedná se o neuvěřitelně multifunkční produkt, který můžete využít na mnoho způsobů.

Váš domov opět získá lesk

Čistíte a leštíte vnější část lednice a myčky, ale stále na nich máte skvrny, nečistoty a otisky prstů? Vyzkoušejte chytrý trik s olivovým olejíčkem pro děti. Naneste několik kapek kosmetiky na vlhký, měkký hadřík a použijte jej k vyleštění krytů kuchyňských spotřebičů. Během pár minut budou zářit čistotou a jejich povrch bude dokonalý.

Mohlo by vás zajímat:  Zahustit polévku nebo omáčku jde i bez mouky: rychle, chutně a zdravě
Zdroj obrázku: Freepik

Stejně dobře se ale olivy postarají také o kožené boty, bundy nebo kabelky. Olivové produkty jsou skvělou náhradou za klasické leštidlo určené na kožené výrobky. Použít ho můžete k údržbě kožených bund, tašek, bot i nábytku. Stačí, když dáte pár kapek na měkký hadřík a použijete k čištění kožených oděvů nebo nábytku. Díky této metodě získají úžasný lesk a zároveň je ochráníte před vnějšími faktory, které by je mohly poškodit.

Žvýkačky a oteklé prsty

Nalepila se vám omylem do vlasů žvýkačka nebo za vámi přišlo dítě, že má žvýkačku ve vlasech? Můžete se jí rychle zbavit pomocí dětského olejíčku. Namažte místo malým množstvím kosmetiky a nechte chvíli působit. Po několika minutách by se měla žvýkačka uvolnit a sklouznout po vlasech dolů. Stejným způsobem můžete odstranit žvýkačky i z oblečení nebo nábytku.

Mohlo by vás zajímat:  K osvěžení záclon postačí žehlička a trocha aviváže
Zdroj obrázku: Pixabay

Olivy jsou velkým pomocníkem i v případě, že vám během dne otečou prsty. Pokud jste si ráno vzali prstýnek a večer ho nemůžete sundat, jde o skvělý prostředek, který vám s tím pomůže. Jakmile si všimnete, že s prstenem nemůžete pohnout a sundat ho, namažte si prst olivovou kosmetikou. Již brzy s tím nebudete mít problém. Tato metoda přitom funguje stejně dobře také v případě náramků.

Zdroj: https://experthometips.com/olive-oil-uses-beauty-home-pets
Přidat na Seznam.cz