Sprchový závěs může být krásným doplňkem koupelny, ale pouze při pravidelné péči

Sprchový závěs se nepoužívá jen proto, aby nám zajistil soukromí, ale také proto, aby vylepšil estetické vnímání v koupelně. Čas od času ovšem potřebuje vyčistit, ale jak na to, abychom ho nepoškodili? Máme pro vás pár jednoduchých rad, jak závěs zbavit skvrn a zároveň ho vydezinfikovat.

Zdroj obrázku: Freepik

První možnost čištění závěsu

Vezměte si sklenici octa a zahřejte ji. Klidně v mikrovlnné troubě. Poté ocet nalijte do lahve s rozprašovačem a postříkejte závěs na straně vany či sprchy. Věnujte se také místům, kde jsou záhyby. Nejlépe uděláte, pokud si stoupnete do vany. Nanesený ocet nechte působit přibližně deset až patnáct minut. Během této doby ocet dokáže rozpustit různé nečistoty od mýdla, ale i vodního kamene a jiné. Jakmile uběhne deset nebo patnáct minut, závěs osprchujte velmi teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Vnější strana

Nyní máte očištěnou vnitřní stranu a můžete se vrhnout na čištění vnější strany. Doporučujeme, abyste sprchový závěs čistili každé dva až tři týdny. Závěs sundejte a přeložte ho napůl – nahoře ze strany sprchy. Připravte si tři hrnky horké vody a jednu lžíci jedlé sody a půl hrnku teplého octa. Zašpuntujte odtokovou část a závěs položte do vany či vaničky. Naneste tekutinu a otočte závěs. To stejné proveďte i na druhé straně. Nechte působit deset až patnáct minut a poté závěs vydrhněte pomocí jemného kartáčku. Opláchněte a zavěste zpět. Tímto způsobem zajistíte, aby váš závěs byl čistý a díky octu také vydezinfikovaný. A pokud nemáte obyčejný gumový a tenký závěs, který musíte čistit pouze tímto způsobem, můžete ho strčit i do pračky a vyprat na třicet stupňů a s nejnižšími otáčkami. Ale pozor na materiál. Jestliže je z polyesteru, lze ho umístit do pračky. Také si dávejte pozor, jestli nemáte závěs na jedné straně z textilie a na druhé straně pogumovaný. V pračce by vám mohl popraskat. Pokud jej dáte do pračky, tak pouze na ruční praní.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/shower-curtain-cleaning/
Mohlo by vás zajímat:  Šetřete peněženku i své zdraví a nahraďte chemické čističe domácími pomocníky
Přidat na Seznam.cz