Drevo3

Péče o dřevěný nábytek je snadná a postačí k ní šetrné domácí prostředky

Úklid a pravidelné ošetřování dřevěného nábytku může být poměrně snadnou činností, při které můžete dokonce i ušetřit spoustu peněz. Vědět byste měli totiž to, že běžné prostředky, které zakoupíte v obchodě, jsou zbytečně předraženými produkty, které zároveň zatěžují životní prostředí. Proto není od věci znát osvědčené způsoby našich babiček, za které utratíte maximálně několik desítek korun a které jsou navíc přírodní a nezatěžují už tak dost zdevastované životní prostředí. Můžete tak jedním krokem ušetřit i udělat něco pro ekologii. Jak tedy na čištění dřevěného nábytku v interiéru podle našich babiček?

Mohlo by vás zajímat:  Křídlový květ se hodí do každého domova. Díky domácímu hnojivu bude krásný po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Úklid dřevěného nábytku

Na úklidu dřevěného nábytku není vůbec nic složitého a postačí vám k tomu pouze pár základních ingrediencí, které máte jistě běžně doma. Asi nejčastějším krokem je úklid prachu. Na ten vám bohatě postačí kyblíček teplé vody s trochou octa a bavlněný hadřík. Když budete mít pocit příliš špinavé vody, raději ji vylijte a nachystejte si nový octový roztok. Špinavou vodou byste toho moc neuklidili. Také se vám při čištění nábytku od prachu může stát, že narazíte na mastné skvrny, se kterými pro vás může být velmi obtížné si poradit. I pro takový případ máme skvělý tip. Postačí vám úplně obyčejná kukuřičná mouka, kterou je potřeba nasypat na skvrny, nechte hodinu působit a vysajte vysavačem.

Mohlo by vás zajímat:  Kupované tablety do myčky akorát žerou peníze. Stejně účinné si každá hospodyňka může vyrobit sama
Zdroj obrázku: Pixabay

Prodlužování životnosti dřevěného nábytku

Dřevo je dobré občas natřít olejem, abyste prodloužili jeho životnost. K tomu vám postačí trocha neředěného olivového oleje, který je hojně používán v kuchyni. Nalijte si trochu oleje do mističky, chopte se papírových ubrousků nebo bavlněného hadříku, který vám nebude líto vyhodit, namočte jej do mističky s olejem a dřevěný nábytek naleštěte. Takovéto ošetření je dobré provádět pravidelně, ale nemusí to být nijak často. Aplikace oleje postačí zhruba jednou za půl roku.

Zdroj: https://www.bhg.com/decorating/lessons/furniture-guide/wood-furnishings-care/
Přidat na Seznam.cz