Oloupat jahody zní jako bláznivý nápad. Kdo to udělá a slupky zasadí, čeká ho úroda, které z běžných semen málokdy dosáhne

Oloupat jahody zní jako bláznivý nápad. Kdo to udělá a slupky zasadí, čeká ho úroda, které z běžných semen málokdy dosáhne

Napadlo vás někdy oloupat jahodu? To patrně nedělá nikdo, a když už, tak jenom z jednoho jediného důvodu. Jahody nejsou ovocem, které by se muselo loupat. Stačí ho natrhat, omýt a můžeme konzumovat. Jenom tak čerstvé, nebo třeba ve formě dřeně, koktejlu nebo kašičky s mlékem, nebo i ve formě kompotu. Jahody jsou též populární jako složka mnohých moučníků. Využití je tedy různorodé. A proto je třeba i pořádná úroda. Jak jí docílit? Nejlépe zasazením vlastních jahod.

Buď semena, nebo pár kousků jahody

Kdo se rozhodne pro pěstování jahod, ten se může vydat dvěma cestami.  Ta první je poměrně známá a běžná. V obchodě se koupí pytlík semínek, které se dle návodu zasadí. A potom je tu ještě varianta druhá. U té se lze bez semínek zcela obejít, jelikož jediné, co je potřeba, je pár kousků jahody.

Mohlo by vás zajímat:  Symboly na myčce pomohou zvolit ideální mycí program a doplňkové funkce

Mnohé napadne, že se zasadí celá. To je ale zcela zbytečné, jelikož to hlavní, co je potřeba, je její takzvaná slupka. Samotný vnitřek, tedy dužinu, lze bez obav sníst a pochutnat si. Oloupanou slupku, kterou lze odstranit buď škrabkou na brambory, nebo nožem, následně zasadíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Do květináče a hlíny

Samotné sázení není nic složitého. Stačí si pouze vzít květináč, do kterého se ze ¾ nasype zemina. Následně se na ni pouze položí několik kousků oškrábaného povrchu jahody. Ty se rozloží tak, aby neležely na sobě. Poté se vezme hrst zeminy a květináč se zasype až po okraj.

Mohlo by vás zajímat:  Píst nebo šroub? Jak se orientovat v typech kompresorů?

Tím je hotovo to nejdůležitější. Následně už se stačí o zeminu v květináči pouze starat, a to pravidelným zalévání. Brzy se dostaví výsledky, jahoda zakoření a začne růst. To je i chvíle pro větší péči spojenou s nezbytným hnojením. A když vše dobře dopadne, lze si jednoduše pochutnávat na domácích, chutných jahodách, zcela bez chemie. Tuto metodu pěstování lze samozřejmě využít jak v případě květináčů, tak i ve chvíli, kdy se rozhodnete sázet jahody do klasických zahradních záhonů.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz