cleaning-concept-with-eco-friendly-cleaning-tools-lemons-white-isolated-background

Dřez znovu čistý a zbavený zápachu: hodí se ocet, jedlá soda a citron

Možná jste se právě přestěhovali do bytu, jehož dřez je v katastrofálním stavu. Nebo jste měli pár dní příliš napilno, než abyste se věnovali mytí nádobí a úklidu kuchyně. I těch pár dní někdy stačí k tomu, aby dřez a další prvky kuchyňské linky vypadaly jako ve vybydleném bytě. Špinavý dřez tak není žádná velká ostuda, ostudné však je, když se k tomu nepostavíte čelem a při nejbližší vhodné příležitosti ho nevycídíte tak, že bude zase vypadat jako nový. Nepotřebujete k tomu žádné drahé a často i toxické chemické přípravky, v tomto článku se dozvíte, jaké přírodní prostředky vám pomohou. Vše půjde snadno a rychle a navíc vás to nebude stát majlant.

Mohlo by vás zajímat:  Vaření na plynu je oblíbené a praktické, lze na něm ale také snadno ušetřit

Jedlá soda s octem

Jedlou sodu i ocet používaly už naše babičky. Fungují po staletí a poradí si i se špínou ve dřezu. Tedy za předpokladu, že jde hlavně o zaschlé zbytky jídla, mastnotu z vaření a další podobné typy nečistot. Uvařte si plný hrnec horké vody a dřez zašpuntujte. Nalijte do něj vroucí vodu, aby byl plný až po bezpečnostní odtok. Ve vodě rozmíchejte sklenici octa a několik polévkových lžic jedlé sody. Vše dobře rozmíchejte a kartáčem očistěte stěny dřezu. Pozor, voda bude opravdu horká.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na bezpečnostní odtok

Pokud je zaneřáděný dřez, jeho odtoky budou pravděpodobně doslova v katastrofálním stavu. Nezapomeňte však na to, že odtoky máte dva, jeden na dně dřezu a druhý pod jeho okrajem. Slouží k tomu, aby dřez nepřetekl. Při čištění dřezu tak nalijte horkou vodu s octem a sodou také do tohoto otvoru, klidně třeba litr tohoto roztoku.

Mohlo by vás zajímat:  Při praní ručníků je nutné dodržet několik zásad. Jedině pak zůstanou hebké a savé

Kyselina citronová

Nepříjemný odér z odtoku, ale i nezvané hosty, jako jsou různé mušky nebo bakterie, pomůže zlikvidovat kyselina citronová. Můžete ji koupit v krystalickém stavu v každé drogerii nebo můžete vymačkat čerstvé citrony. Práškem nebo citronovou šťávou naplňte oba odpady a po minutě je znovu propláchněte vařící vodou. A hotovo, váš dřez by měl zářit novotou a mít lehkou citrusovou vůni.

Zdroj: https://www.hcsupplies.co.uk/help-and-ideas/how-to-clean-a-kitchen-sink-a-complete-guide/
Přidat na Seznam.cz