Bublinková fólie nadchne nejen děti. Její použití vylepší den i dospělým

Bublinková fólie nadchne nejen děti. Její použití vylepší den i dospělým

Bublinkovou fólii jistě všichni dobře známe. Věděli jste ale, že se nehodí jen pro balení zboží? Ve skutečnosti ji můžete využít na řadu dalších úkolů nejen v domácnosti. Bublinková fólie, která vám přijde s nějakým zbožím, se jistě bude hodit, a proto ji rozhodně nevyhazujte. Poradíme vám, jak s ní efektivně naložit. A pokud se vám zrovna nebude hodit na nic jiného, můžete prsty bublinky praskat – je to dokonalý antistresový prostředek.

Skladování na zimu

Většina lidí si uklízí zimní a letní šatník, pokud zrovna není jeho sezóna. Ukládání věcí je rozhodně správné řešení, ale je nutné vědět, jak to dělat tak, aby se věci nepoškodily. K tomu vám pomůže právě bublinková fólie. Můžete ji dát dovnitř bot nebo kabelek, aby si udržely tvar a nepoškodily se.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsání bez výčitek: domácí sušené švestky si zachovají šťavnatost i důležité vitamíny

Na foťák nebo telefon

Chystáte se cestovat a berete si s sebou dražší foťák, telefon nebo třeba notebook? Je jasné, že během cest se může stát ledacos, ale určitě nechcete přijít o své drahé vybavení. Pevně jej tedy obalte bublinkovou fólií a budete mít jistotu, že se při cestě bude mít vaše elektronika jako v bavlnce.

Zdroj obrázku: Freepik

Přeprava jídla

Jedete zrovna na chatu a chcete s sebou vzít i nějaké mražené či chlazené potraviny? Při cestě autem se ale mohou rychle rozpouštět. Zabráníte tomu, pokud použijete bublinkovou fólii. Díky ní je jídlo schopno si udržet svou teplotu klidně i po dobu 2–3 hodin. To samé samozřejmě platí i pro teplé jídlo – bublinková fólie jednoduše umí skvěle tepelně izolovat.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování okurek na balkoně je snadné

Ochrana rostlin

Bublinkovou fólii si nemohou vynachválit také zahrádkáři. Má totiž perfektní izolační schopnosti. Také propustí méně světla a snadno umožní rostlinám na zahradě přezimovat bez toho, abyste je museli vykopávat ze země. Navíc je úprava fólie velice snadná s pomocí ostrého nožíku nebo nůžek, takže se s ní snadno manipuluje a velmi efektivně se využívá.

Zdroj: https://experthometips.com/uses-for-bubble-wrap
Přidat na Seznam.cz