Mnoho z nás skladuje potraviny špatně. Správné uložení prodlouží jejich čerstvost

Je velmi důležité všechny potraviny správně skladovat. Každý druh může mít jiné nároky na to, co potřebuje, aby si udržel dlouho svou čerstvost. Máte představu o tom, jak skladovat jednotlivé druhy potravin, aby si udržely svou čerstvost a chutnost na nejvyšší úrovni? Všechno najdete sepsané v tomto článku, který by vám měl pomoci se správným skladováním. Jak je to s mléčnými výrobky, pečivem či suchými potravinami? Dočtete se níže.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mléčné výrobky

Každý ví, že mléčné výrobky je nejlepší skladovat v lednici. Všechny mléčné výrobky jsou velmi citlivé a náchylné na zkažení. Proto všechny uložte do ledničky, a to hned, jak si je přinesete domů. Nenechávejte je stát na pultu, krátíte jim tím délku trvanlivosti. Myslete na to, že i při přípravě jídla je velmi důležité brzy je vrátit do ledničky, nenechávejte je dlouho ležet při pokojové teplotě. Sýry skladujte v papírových obalech, pokud je necháte zavřené v sáčku, snížíte tím přívod vzduchu a sýr začne rychle chytat plíseň.

Pečivo

Pečivo se nejčastěji skladuje v chlebníku. Myslete na to, že žádné pečivo nemá být uchováváno v igelitových sáčcích. Kupte si proto speciální box, jako je třeba chlebník, který jsou vhodný pro skladování potravin. Ten můžete nechat umístěný přímo na kuchyňské lince nebo na poličce a mít tak pečivo stále po ruce. Rozhodně pečivo nezavazujte do igelitových pytlíků, není to pro něj vhodné, rychle ztvrdne. Pro zachování čerstvého pečiva raději zainvestujte pár stovek do úložného boxu určeného přímo na pečivo.

Mohlo by vás zajímat:  Obávaní moli se mohou objevit kdykoli. Z kuchyně je vyženou odsvědčené přírodní metody
Zdroj obrázku: Freepik

Suché potraviny

Suché potraviny, jako jsou mouky, cukry, těstoviny, rýže, čočka a další, je nejlepší uchovávat ve skleněných uzavíratelných nádobách s těsněním. Při nákupu těchto nádob vybírejte pečlivě a kupte si pouze takové nádoby, které jsou přímo určené pro styk s potravinami. Velký výběr různých dóz koupíte v domácích potřebách, kde můžete vybírat hned z několika tvarů a velikostí.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/HealthyLiving/food-safety-and-storage
Přidat na Seznam.cz