Funnel Web Spider 4865535 1280

Ačkoliv prý nosí štěstí, lidé je doma neradi vidí. Na pavouky zkuste vyzrát chytře

Říká se, že mít pavouky v domě a na zahradě přináší štěstí. Ne všem jsou ale tito chlupatí okupanti našich pozemků příjemní. Pravdou je, že zastávají v přírodě velmi důležitou funkci, regulují hmyz. Když je tedy ve volné přírodě dostatek pavouků, zabraňuje to přemnožení hmyzu. Někteří z nás snesou pavouky ve venkovních prostorách, třeba na zahradě, ale v domě nám jsou zkrátka nepříjemní. Ještě aby ne, když po sobě všude zanechávají pavučiny, lezou nám do potravin a potulují se nám po stěnách. Pokud se pavouků chcete zbavit, využijte tyto způsoby.

Mohlo by vás zajímat:  Běžná bakteriální a virová onemocnění léčíme doma, často ale zapomínáme na důkladný úklid bytu
Zdroj obrázku: Freepik

Udržujte v domě pořádek

Pořádek je první, co musíte udělat pro to, aby se pavouci přestali zdržovat ve vašem domě. Díky tomu dům přestane být pro pavouky zajímavý. Teď si asi říkáte, že pavouci zbytky potravin nepojídají. To máte sice pravdu, ale zbytky potravin a všudypřítomné drobky jsou velmi lákavou pochoutkou pro hmyz, kterým se pavouci živí. A až zjistí, že u vás mohou mít hody, jistě se k vám nastěhují ve velkém. Proto můžete předejít pavoukům právě pravidelným udržovaném pořádku v domě.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí čistič na koberce a čalounění povrchy krásně osvěží a provoní

Sítě do oken a dveří

Když se zamyslíte nad tím, jakými způsoby se pavouci nejčastěji do interiérů dostávají, zjistíte že chodí dveřmi a oknem. V zimě se k vám pavouci ze zimního spánku dobývat nebudou, ale jak začne hezké počasí, dejte sítě do oken a dveří, abyste jim zamezili v přístupu. Obyčejné sítě jsou velmi účinnou prevencí proti pavoučí invazi ve vašem domě. A kromě pavouků se k vám nedostane ani žádný jiný hmyz.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní způsoby

Pokud už se k vám pavouci nastěhovali, je na nějakou prevenci částečně pozdě. Zajistěte pořádek a sítě v oknech a dveřích i tak, zamezíte tak vstupu dalším pavoukům. S těmi, které už máte v domě, si musíte ale poradit jinak. Tam, kde se vyskytují pavouci, to postříkejte rostlinnými oleji. Velmi účinný je mátový, citrusový a eukalyptový. Můžete si na oknech pěstovat i mátu, a tím vytvořit přírodní zelenou bariéru.

Zdroj: https://www.terminix.com/pest-control/spiders/removal/
Přidat na Seznam.cz