Cleaning Microwave Using Lemon

Citron jako nejlepší čisticí prostředek pro mikrovlnnou troubu

Mikrovlnná trouba je skvělým pomocníkem v domácnosti nebo v práci, když potřebujete efektivně nakládat s časem. V domácnosti nemusíte zbytečně jídlo ohřívat na sporáku a ušetříte tak čas. Totéž platí i v práci. Jenomže používání mikrovlnné trouby má i negativní stránku. Při častém použití trpí znečištěním. Pokud ale budete dodržovat určitá pravidla a nenecháte zajít znečištění daleko, mikrovlnku vyčistíte rychle a bez námahy.

Předejděte silnému znečištění

Princip není vůbec složitý, stačí dodržovat jednoduché kroky vedoucí k čisté mikrovlnce. Po každém použití nechte u mikrovlnky pootevřená dvířka několik minut a otřete vnitřek, aby se v něm nehromadily nečistoty z odpařování potravin a hromadění velkého množství vlhkosti. Když si osvojíte tyto jednoduché principy po každém použití spotřebiče, údržba bude jednoduchá. V případě znečištění vám pomůže tolikrát osvědčené ovoce, citron.

Mohlo by vás zajímat:  Základní kroky k vyčištění domácích radiátorů před topnou sezónou
Zdroj obrázku: Freepik

Citron pro čistou mikrovlnku

Citron využijete v kuchyni nejen pro spoustu receptů, ale zejména také při čištění domácnosti. Již tolikrát osvědčený citron skvěle pomáhá při čištění nejrůznějších spotřebičů a povrchů v domácnosti. Nejinak je tomu i v případě znečištěné mikrovlnné trouby, která opravdu může působit hrozným dojmem. Stačí vymačkat jeden citron a šťávu z něj přidat do půlky misky naplněné vodou. Následně vložte misku dovnitř mikrovlnky a nastavte nejvyšší výkon na dobu pěti minut. Poté stačí jenom vyndat misku z mikrovlnné trouby a vnitřek vytřít papírovým ubrouskem. Vnitřek bude dokonale čistý.

Mohlo by vás zajímat:  Sprchový kout může zářit čistotou každý den. Stačí vědět, jak na to

Jak si poradit s nepříjemným zápachem?

Tím, že nenecháváte pravidelně vyvětrat vnitřek spotřebiče, hrozí, že začne postupem času zapáchat. Tento zápach se může změnit v opravdu nepříjemný odér. Není však nutné zoufat, lze se ho poměrně snadno zbavit. Stačí nasypat na talíř mletou kávu a vložit ji dovnitř. Po nějaké době vytáhněte talíř s kávou pryč a po zápachu nebudou ani známky.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/kitchens/cleaning-a-microwave-with-lemon
Přidat na Seznam.cz