Close Up Picture Hands Taling Something From Box With Cleaning Supplies

Inspirujte se triky úklidových firem, kterými si šetří práci i čas

Čištění a úklid nemusí být náročnou a časově vysilující činností. Pokud se někdy divíte, jak úklidové firmy dokáží dům nebo kancelář vyčistit v rekordním čase, následující tipy vám mohou osvětlit tuto záhadu. Představujeme 5 triků, které profesionálové v oblasti úklidu používají k tomu, aby byli co nejefektivnější a ušetřili čas.

1. Mějte vše po ruce

Profesionální úklidové firmy investují do kvalitních a multifunkčních nástrojů a čistících prostředků. Vozíčky s potřebným vybavením umožňují, aby měli pracovníci všechny potřebné věci okamžitě po ruce a nemuseli je hledat. Rovněž ušetří spoustu času tím, že nemusí neustále chodit pro jednotlivé věci.

Mohlo by vás zajímat:  Běžná bakteriální a virová onemocnění léčíme doma, často ale zapomínáme na důkladný úklid bytu

2. Systémový přístup

Začněte vždy v jednom rohu místnosti a postupujte systematicky. Tímto způsobem se vyhnete opakování činností a překládání věcí z místa na místo. Mnoho profesionálů začíná od horní části místnosti směrem dolů, aby se zabránilo tomu, že by například prach ze stropu padal na čerstvě vytřenou podlahu.

medium-shot-people-cleaning-building
Zdroj obrázku: Freepik

3. Suché před mokrým

Vždy začněte suchým čištěním – oprašováním, vysáváním atd. Teprve poté, co odstraníte veškerý prach a nečistoty, přistupte k mokrému čištění, jako je mytí podlah nebo otírání povrchů. Tímto způsobem zabráníte šíření prachu a nečistot během mokrého čištění.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěný nábytek si zaslouží jemnou a přírodní péči, aby byl stále ozdobou interiéru

4. Multitasking je klíčem

Pokud například použijete čisticí prostředek, který potřebuje chvíli působit (např. na odstranění vodního kamene v koupelně), využijte tento čas k úklidu jiné části místnosti. Profesionálové se naučili pracovat na více úkolech současně, aby co nejefektivněji využili svůj čas.

5. Pravidelnost je polovina úspěchu

Profesionální úklidové firmy často udržují objekty v čistotě pravidelným úklidem. Díky tomu se nečistoty nehromadí a každý další úklid je mnohem rychlejší a snazší. Pokud budete pravidelně udržovat svůj domov nebo pracovní prostor, budete vždy potřebovat méně času na jeho úklid.

Mohlo by vás zajímat:  Cola vyčistí dlažbu, připálené nádobí i oblečení. Na zahradě lapí nevítaný hmyz

Ačkoli se může zdát, že profesionální úklidové firmy mají k dispozici tajné triky, ve skutečnosti je jejich úspěch založen na systematickém přístupu, správném nástroji a pravidelnosti. Aplikací těchto tipů můžete i vy zefektivnit svůj úklid a ušetřit čas a energii.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/home/home-maintenance/how-to-clean-house-fast/
Přidat na Seznam.cz