Domácí postředek na koberec a čalounění vyrobíte snadno. Výsledkem bude pouze čistý a svěží domov

Čas od času je třeba vyčistit čalounění i koberce. Není ovšem nutné chodit do drogerie a kupovat drahý prostředek. Lze jej doma jednoduše vyrobit. Nebude ani třeba mnoho drahých surovin, naopak. Jedná se o levný, voňavý a účinný čisticí přípravek, který váš domov rozzáří čistotou a navíc ho i provoní.

Domácí čistič

Čistič je ekologicky šetrný a lze ho použít i v domácnosti s dětmi. Dokáže rozvonět domácnost svěžími vůněmi, které zajistí rozmanité éterické oleje. Použité budou dva oleje, které mají zároveň i čisticí účinky. Z toho důvodu budou vhodné i na čalounění a koberce.

Zdroj obrázku: Freepik

Ingredience potřebné k výrobě domácího čističe

  • 2 šálky jedlé sody,
  • 20 kapek éterického citronového oleje,
  • 5 kapek éterického tymiánového oleje,
  • sklenice s otvory na rozsypání.

Příprava domácího prostředku

Sodu vložte do misky a poté do ní nakapejte oba éterické oleje. Po nakapání smíchejte se sodou, aby nevznikly hrudky. Příprava trvá jen několik minut, výsledek je přitom tak účinný. Jakmile budete mít rozmícháno, přesypejte prostředek do lahve s otvory. Můžete použít zavařovací láhev s uzávěrem, do které šroubovákem vytvoříte malé dírky.

Mohlo by vás zajímat:  Vůni domova občas vystřídá nelibý zápach. S těmito triky se ho zbavíte
Zdroj obrázku: Freepik

Jak takový domácí čistič použít

Čištění s tímto přípravkem je velmi jednoduché. Záleží na znečištění koberce, ale pokud je skvrna menší, stačí méně čističe. Pokud větší, tak naopak více. Nejlepší bude nanést přípravek rovnou na čerstvou skvrnu a nechat ji patnáct minut působit. Poté vysajte a máte hotovo. Již po chvíli ucítíte svěží a příjemný závan éterických olejů. Přípravek lze také využít pouze pro osvěžení a provonění čalounění i koberců. Navíc jak je známo, pokud k éterickým olejům přidáte ještě deset kapek levandulového oleje, připravíte tak prostředek, který hubí roztoče v matracích. Takže bude stačit, když hojně posypete matraci a necháte ji od rána do večera působit. Poté vysajte a máte hotovo.

Zdroj: https://ohsospotless.com/homemade-carpet-cleaners/
Přidat na Seznam.cz