No Insect Sign Icons Set, Flat Style

Pavouky z domu vyženou oblíbené vůně. Výsledkem bude pouze čistý a voňavý domov

Pavouci se rádi schovávají v nejtemnějších koutech domu. Ačkoliv se jedná o užitečná a v našich končinách neškodná zvířata, setkání s nimi nebývá příliš příjemné. Jsou spojována s nepořádkem a nedostatkem čistoty v bytě. Jak nežádoucí nájemníky vyhnat z domova pomocí osvědčených a přírodních metod?

Pavouci neznamenají nepořádek

Pavouci se doma nemusí objevovat kvůli špíně nebo nepořádku. Tato malá stvoření do lidských obydlí přitahují spíše potraviny, které jsou skladovány například v kartonových krabicích. Pavouci se živí hlavně drobným hmyzem, ovocem a zeleninou. Prach a špína samozřejmě mohou být na vině také, jelikož pavouky přitahují opuštěné místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Proti ucpanému potrubí účinkuje domácí recept

Pokud u vás doma objevíte pavouky, můžete je účinně odstranit domácími prostředky. Udržujte pořádek, nenechávejte nikde drobky a chraňte ovoce před hmyzem, který by se mohl stát potravou pro pavouky. Pokud je chcete odpudit, smíchejte vodu s vaším oblíbeným esenciálním olejem, nejlépe levandulovým, mentolovým nebo citronovým, a nastříkejte ho do všech koutů.

Zdroj obrázku: Freepik

Pěstujte bylinky

Mátu a levanduli můžete také pěstovat v květináči, jejich aroma je pavoukům tak nepříjemné, že se bytu raději vyhnou. Ideální je rozmístit je na parapety nebo poblíž dveří. Stejně tak můžete rámy oken potřít rozkrojeným citronem nebo okolí nastříkat citronovou šťávou smíchanou s vodou v poměru 1 : 2. Opakujte alespoň jednou týdně. Pomůže i nastrouhaná citronová kůra v malých mističkách. Toto řešení navíc provoní váš domov.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se vodního kamene na sprchové hlavici pomůže ocet nebo jedlá soda

Přestože je vůně žaludů a kaštanů pro člověka zcela nepostřehnutelná, pro pavouky je problém. Umístěte je do misek nebo malých košíčků a nechte je jako dekoraci na oknech a na chodbách. Pokud vše ostatní selže, nainstalujte si do oken moskytiéru. Její cena není vysoká a navíc vás ochrání i před mouchami a komáry. Ideální dobou na instalaci je jaro, kdy se hmyz začíná probouzet a hledat potravu.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/
Přidat na Seznam.cz