Kitchen Brass Utensils Chef Accessories Hanging Kitchen With White Tiles Wall Wood Tabletopgreen

Čištění digestoře usnadní olej nebo ocet

Lepivá mřížka digestoře je noční můrou všech hospodyněk. Digestoř patří mezi nejvyužívanější zařízení v domácnosti a má velmi praktickou funkci. Kromě pohlcování pachů odstraňuje páru, která vzniká při vaření, a odvádí ji z místnosti pryč. Jen díky digestoři nedochází k rozšíření zápachu například z bramboráků po celém bytě nebo domě. Funguje skvěle a těžko si představit moderní kuchyni bez digestoře, ale jako každý jiný spotřebič potřebuje čas od času vyčistit. Jak na to, aby nebylo čištění hororovou činností?

Mohlo by vás zajímat:  Odolné skvrny jsou noční můrou každé hospodyňky. Nezoufejte, vždy existuje jednoduché řešení

Chemie nebo myčka? Ne!

Čím vyčistit mřížku, která je na omak lepivá, mastná a neskutečně špinavá? Na mastných skvrnách často ulpívá prach, který se zvíří po zapnutí odsávání. Po několika použitích je digestoř odporně znečištěná a žádá si o vyčištění. Nikomu se nechce mýt mřížku v ruce, proto lidé volí různé agresivní chemické prostředky, které mají za cíl rychle se špínou skoncovat. Marketingový trik za stovky korun? Bývá tomu tak, proto spotřebitelé někdy raději mřížku vyjmou a vloží do myčky. Mnohem vhodnější jsou zcela jiná řešení.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny z kávy nebo čaje vyčistí v hrníčkách citron, jedlá soda nebo pasta na zuby
Zdroj obrázku: Freepik

Nejúčinnější prostředky za pár korun

Nejsnazší řešení bývá nejlepší, v případě čištění mřížky digestoře navíc nestojí takřka nic. Mřížka digestoře se musí pravidelně čistit, aby mohla plnit svou funkci. Nedoporučuje se kovové filtry vkládat do myčky, protože se mohou poškodit nebo deformovat. O dost jednodušší a efektivnější je použít na mastnou špínu olej. Nejedná se o žert, ale opravdu několik kapek olivového oleje na hadříku zbaví digestoř nečistot během krátké chvilky.

Pomůže ocet i jedlá soda

Pro dočištění se může ještě na mřížku položit vlhký hadřík z mikrovlákna asi na patnáct minut. Po uplynutí doby se filtr dočistí a vysuší papírovou utěrkou. Jakými dalšími způsoby vyčistit zanesenou mřížku? Pomůže koupel v teplé vodě, do které se přidá ocet v poměru 2 : 1, nebo trocha jedlé sody. Roztok se může také přelít do lahvičky s rozprašovačem a aplikovat na povrch, po čtvrthodině otřít houbičkou a dosušit.

Zdroj: https://www.glotechrepairs.co.uk/news/how-to-clean-your-extractor-hood-and-filters/
Přidat na Seznam.cz