Woman Warm Sweater Adjusting Temperature Heating Radiator (1)

Možnosti vytápění, které dnešní technologie nabízejí

Podzim je tu a teploty se na našich teploměrech blíží k čím dál nižším číslům. To znamená jediné – topná sezóna je tu. Pokud ale zrovna obydlí stavíte, nebo pouze přemýšlíte o změně technologie vytápění, jistě vás zajímá, jaké druhy topení se dnes používají a které je nejlepší si vybrat. Tím pádem je tento článek přímo pro vás. Pro více informací jistě nepřestávejte a čtěte dál.

Obnovitelné zdroje jako nejekologičtější varianta

Pokud právě přemýšlíte nad změnou vaší technologie vytápění, je jistě dobré se na obnovitelné zdroje zaměřit. Po počáteční investici je to totiž momentálně velmi výhodná varianta, která se vám do budoucna jistě vyplatí. Navíc je stejně docela možné, že na obnovitelné zdroje bude v budoucnu muset přejít každá domácnost. Zároveň je to také varianta podporovaná státem a můžete tak využít řady dotací a příspěvků na její pořízení. Nejčastěji se můžeme setkat s fotovoltaickými panely, které se často umisťují na střechy domů. V tomto případě se nám sluneční energie přetváří v elektřinu, pomocí které pak celé obydlí vytápíme.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvé bylinky kdykoli po ruce: bylinková zahrádka se vejde na každý parapet
solar-panels-roof-private-house-eco-house-modern-house-with-solar-station-roof
Zdroj obrázku: Freepik

Na druhu topení také záleží

Nezáleží ale pouze na tom, jakou energii topíme, ať už se jedná o plyn či elektřinu. Záleží i na druhu topení, které máme. Klasické topení je například v koupelně často nahrazováno žebříkovým stylem, který může být navíc velmi výhodný, co se sušení ručníků či oblečení týče. Velmi oblíbené je ale v poslední době také vytápění podlahové. Tato technologie funguje na bázi trubek v podlaze, kterými proudí ohřátá voda a podlaha pak teplo propouští. Tato varianta je velmi oblíbená už z toho důvodů, že vás zkrátka nebude zebat od nohou. Je ale potřeba vzít v potaz, že opravy tohoto systému mohou být náročnější, jelikož je právě pod podlahou a je tak těžší se k němu dostat. Velmi se také vrací obliba krbů, ale to spíše pro dekorativní účely.

Zdroj: https://www.thespruce.com/types-of-home-heating-systems-1824772
Přidat na Seznam.cz