New Modern Steel Faucet With Ceramic Sink Bathroom

Účet za vodu sníží jednoduché návyky a úsporné spotřebiče

Chcete ušetřit za vodu? Stačí si osvojit osvědčené metody a změnit pár návyků v každodenním fungování. Kromě toho, že v rodinném rozpočtu uspoříte peníze, prospějete i životnímu prostředí. První věc, kterou byste měli změnit, je rutina večerní hygieny – místo dlouhé koupele si dejte sprchu. Při koupeli totiž spotřebujete až třikrát více vody.

Vypínejte vodu

Při čištění zubů vždy pečlivě zavírejte vodovodní kohoutek. Ačkoliv čištění trvá přibližně dvě minuty, vzhledem k tomu, že si zuby čistíme dvakrát denně, ušetříte za měsíc nemalé peníze. Totéž platí pro ruční mytí nádobí. To nejprve vydrhněte houbou s trochou tekutiny a až poté ho opláchněte pod tekoucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Lepidlo, lak či kosmetika vytváří odolné skvrny, s naším postupem ale zmizí beze stopy

Další možností, jak ušetřit za vodu, je používání dešťové vody k mytí podlah, zalévání rostlin, splachování, mytí nebo napájení domácích mazlíčků. Pokud máte obavy o zdraví, můžete ji přefiltrovat. Pračku zapínejte až tehdy, když je plná. Zařízení pojme několik kilogramů prádla v závislosti na spotřebiči a typu tkaniny. Samozřejmě není vhodné pračku ani přetěžovat. Pokud do bubnu nemůžete vložit ruku, raději pár kousků prádla vyndejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Investujte do myčky

Na trhu je mnoho spotřebičů, které vám při provozu ušetří vodu. Myčka nádobí je jedním z nich. Průměrný cyklus spotřebuje asi 25 litrů vody, zatímco při ručním mytí spotřebujeme až 80. Vyberte úsporné zařízení v odpovídající kvalitě, investice se vám během několika měsíců vrátí. Navíc ušetříte čas, který můžete strávit se svými blízkými.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet a jedlá soda vyperou oblečení přírodní cestou

Ceny účtů za vodu prudce vzrostly spolu s inflací. Kromě toho je pravděpodobné, že nás navýšení čeká i v lednu příštího roku. Současná cena vody se liší v závislosti na oblasti, ve které žijeme. Dále se platí poplatky za vypouštění odpadních vod, které se rovněž mohou o několik desítek procent zvýšit. Přesto je voda k životu nezbytná, a tak je dobré umět s ní co nejvíc šetřit.

Zdroj: https://www.americanrivers.org/rivers/discover-your-river/top-10-ways-for-you-to-save-water-at-home/
Přidat na Seznam.cz