Chlupy mazlíčků z koberce odstraní každodenní čištění, jde to ale i rychle

Život s domácími mazlíčky je krásný a veselý, nesou se s ním ale i jisté povinnosti a práce navíc. Jednou z nich je i čištění koberců, pohovek a podlah od chlupů. Každý z nás chce doma udržovat pořádek a zvláště pokud máme malé děti, je úklid naprosto nezbytný. Důležité není jen pravidelné čištění, ale také použití těch správných a efektivních metod. Co se nám bude hodit?

  • výkonný vysavač
  • gumová stěrka na okna
  • gumové rukavice
  • houbička na nádobí

Investujte do vysavače

K čištění koberců s krátkým vlasem obvykle stačí výkonný vysavač. Vyzkoušet můžete i tzv. turbokartáč vybavený speciálními válečky, které jednotlivé chloupky zachytí. Klíčem je však pravidelnost, což znamená vysávat pohovky a koberce každý den, aby se na nich chlupy nemohly usazovat v takové míře. Další možností je také pravidelné mytí a vyčesávání domácího mazlíčka.

Chytrou vychytávkou k čištění koberců může být i obyčejná gumová stěrka, jakou používáme k mytí oken. Chlupy a dokonce i vlasy se rychle na gumový povrch přichytí, stačí po koberci nebo pohovce párkrát přejet. Prodávají se i košťata s gumovými hranami, které se často používají v kadeřnických salonech. Fungují na stejném principu, ale díky většímu povrchu se spíše hodí na velké plochy a na celé podlahy.

Mohlo by vás zajímat:  Vůni domova občas vystřídá nelibý zápach. S těmito triky se ho zbavíte
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zkuste gumové rukavice

Pohovky i koberce můžeme vyčistit také gumovými rukavicemi. Stačí je trochu navlhčit vodou a potom s nimi otřít povrch stejně, jako bychom to udělali se speciálními válečky s lepicí páskou k čištění oděvů. Podobný účinek bude mít i pemza, kterou obvykle používáme na odstranění zrohovatělé kůže na chodidlech. Chlupy vytáhne na povrch a vy je tak snadno seberete.

Houbička na praní je malý zázrak

Na závěsy a záclony vám bude stačit obyčejná houbička na nádobí a trocha vlažné vody. Mírně navlhčete houbičku, jemnější stranou po textilii přejeďte a uvidíte, jak se vám na houbičku rychle nalepí vypadané chlupy. Mějte také na paměti, že čím je materiál hladší, tím méně se na něm chlupy drží. Stoprocentní viskóza nebo hedvábí bude nejideálnější, pozor ale aby vám takové závěsy vaši čtyřnozí miláčci nepotrhali. Naopak samet nebo manšestr se vůbec nedoporučuje.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud se potřebujete zbavit chlupů z oblečení, zkuste před praním do bubnu pračky vložit houbičku na nádobí nebo kousek molitanu. Chlupy se na ně nalepí. Určitě se vyplatí pořídit si domů i válečky, a to buď s lepicí páskou, nebo gumové. Ty mají tu výhodu, že nemusíte hlídat, zda máte dost náplně. Po zašpinění je stačí opláchnout a nechat uschnout.

Přidat na Seznam.cz