diffuser-1737193_1920

Domácí osvěžovač si vyrobíte přesně podle své oblíbené vůně a za malé náklady

Představa, že přijdete domů unavení z práce a hned ve dveřích vás přivítá vůně, které se nemůžete nabažit, je opravdu lákavá. A co když si tuto vůni můžete navíc sami vyrobit? Vůni, která dokáže zlikvidovat pachy, vznikající při každodenních činnostech, zvládnete s několika ingrediencemi a za pár korun. Pojďme se podívat, co vše k tomu budete potřebovat.

Odstraňte zápach pomocí jedlé sody, je to rychlé a účinné

Jedlá soda vám zajistí okamžité osvěžení vzduchu, protože absorbuje pachy. Můžete ji použít do kočičího steliva, které už zrovna nevoní, dát ji do lednice nebo do skříně. Stačí ji smíchat s 15–20 kapkami vašeho oblíbeného éterického oleje (např. eukalyptem, brčálem nebo skořicí) a důkladně promíchat. Dózu, ve které směs připravujete, zakryjte vzdušnou látkou a převažte provázkem.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od inkoustu i rez v myčce jsou rázem pryč díky jedinému prostředku
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud si chcete vyrobit osvěžovač vzduchu, který nastříkáte do místnosti kdykoli se vám zachce, není nic jednoduššího než smíchat menší sklenici vody s 10 kapkami citrusového oleje, 8 kapkami eukalyptu a 2 lžícemi alkoholu, díky kterému se oleje rozpustí a uvolní vonné silice. Směs nalijte do láhve s rozprašovačem a můžete okamžitě použít.

Znáte pomandery? Vyrobte si své vlastní

V dávných dobách slovo pomander znamenalo žehnání posvátnou párou, která měla chránit před zlými silami a nemocemi. Dnes se toto označení používá pro bytové vůně, které si ale dokážete vyrobit i vy. Budete potřebovat:

  • jakýkoli citrus (nejčastěji se používají pomeranče),
  • aromatické koření (hřebíček, skořice apod.),
  • provázek nebo síťku.
Mohlo by vás zajímat:  Roztomilé myšky udělají doma pořádnou spoušť. Osvědčené metody je vyženou

Postup výroby je následující – pomeranč buď obalíme v mletém koření, nebo jej ozdobíme celými kousky, ovážeme provázkem a volně zavěsíme do místnosti. Vlivem tepla se bude vůně koření v kombinaci s citrusovým aroma linout po celém domě. Ideální na Vánoce, kdy poslouží jako výzdoba.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

 

Přidat na Seznam.cz