Architecture 2804069 1280

Trendy v doplňcích – jaký vybírat bytový textil

Bytový textil představuje oblast vybavení, která potřebuje obnovovat v poměrně krátké době. Proto je také ideálním doplňujícím sortimentem, kterým můžete sezónně měnit vzhled a ladění interiéru velmi nápaditým způsobem a jeho prostřednictvím vytvářet ráz bydlení, který je v souladu s aktuálními trendy. V letošním roce, stejně jako v těch předchozích, začínají převládat především přírodní motivy, vzory a barevnost, kterým ovšem dominují netradiční řešení a hravost, jež může při správném sladění vašemu interiéru dodat velmi nevšední vzhled.

Jaký design je aktuálně „in“

Bytový textil, tzn. záclony, závěsy, čalounění či potahy nábytku, polštáře a lůžkoviny, deky či ubrusy, tvoří široký sortiment produktů, který umožňuje díky jednoduchému barvení a potisku, a také snadnému ošetřování, využívání různých vzorů a motivů, které lze často obměňovat. Trendy v této oblasti se vyvíjejí stejně jako u dalších interiérových prvků a v podstatě prodlužují nebo opakují jejich řešení a barevnou paletu. V současné době se nejčastěji uplatňují následující designy:

Mohlo by vás zajímat:  Ozbrojený, ale přitom křehký kaktus není těžké přesadit, důležitá je opatrnost
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přírodní až tropické motivy

Pokud se rozhodnete pro přírodní řešení, vše by mělo být laděno do zelené či zemité barvy, nebo intenzivních pestrých tónů. Nejčastěji se objevují vzory velkých listů či květenství, ale také drobných kvítků, ale také textura dřeva – záleží na tom, zda jsou nábytek a povrchy konstrukcí řešeny jako tmavé či světlé. Velmi oblíbené jsou v současné době také zvířecí vzory imitující srst či peří, případně motýlí křídla. V tomto směru se využívají především velké vzory.

Mohlo by vás zajímat:  Zařiďte si domov podle současných trendů. Je to jednodušší, než si myslíte

Geometrické vzory či písmo

Kromě dekorací s přírodními motivy jsou aktuálně v módě také pravidelné geometrické útvary. Zde se fantazii opravdu meze nekladou, je však potřeba si uvědomit celkový ráz exteriéru – vybírejte raději větší vzory v úzké barevné škále zejména, máte-li v plánu je implementovat do interiéru s výrazným vzorováním na površích (tapeta). Vedle geometrických útvarů, mezi něž se opět vrací i motiv kohoutí stopy, se velmi dobře uplatňuje také písmo, ideálně vytváří-li opakující se motiv, jež působí spíše jako tvarový efekt než vyjádření určitého smyslu.

Přidat na Seznam.cz