Garlic 2097759 1920

Česnekový roztok na různé způsoby zahubí parazity, škůdce a podpoří květy orchidejí

Zázvor, šípky, heřmánek, pískavice řecká nebo česnek jsou považovány za nejúčinnější přírodní antibiotika. Česnek posiluje imunitu, chrání tělo před nachlazením i různými infekcemi či chřipkou. To nejsou veškeré výhody, které vám česnek může nabídnout. Látky obsažené v této aromatické zelenině poskytuje snížení krevního tlaku a hladiny cukru v krvi. Zvyšuje metabolismus a urychluje hubnutí. Při pravidelném pojídání česneku bude vaše pleť krásná a bez akné. Na druhou stranu lze česnek použít nejen pro zdraví, ale i pro domácnost. Využijete jej při pěstování květin a při vyhánění škůdců z vaší krásné zahrady. Miluje orchideje a podporuje tak jejich bujný růst. Odstraní mšice a roztoče. Existují i další využití česneku. Která to jsou?      

Mohlo by vás zajímat:  Dobře vybraná podlaha je pro kuchyni klíčová. Existují tři ideální varianty

Česneková voda

Česneková voda je dokonalým lékem pro vysoký tlak a vysokou hladinu cukru v krvi. Vysvětlení je jednoduché! Česnek reguluje krevní tlak, na který působí enzym zvaný ACE. Mimo jiné má i výhody pro krev – ředí ji a k tomu snižuje špatný cholesterol.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Okurky a česnek – hubič parazitů

Již v dávných dobách byl česnek využíván pro odstranění parazitů ze střev. Poradí si se škrkavkami, červy, a dokonce i tasemnicí. Léčba je zvláštní, ale účinná. Pro léčení těchto obtíží nepotřebujete čerstvou okurku, ale tu nakládanou. Co budete potřebovat?

  • litrovou lahev,
  • lák z kyselých okurek,
  • 10 stroužků česneku.
Mohlo by vás zajímat:  Tyto potraviny do dřezu nikdy neházejte! Mohou ucpat odpad a způsobit kalamitu

Do litrové nádoby namačkejte všechny stroužky česneku a zalijte lákem. Takto připravenou vodu dobře uzavřete a umístěte ji do tmavého a chladného prostoru. Aby léčba přinášela výsledky, musí být používána s přerušováním. A to tak, že po dobu jednoho týdne vypijte každý den 10 ml této tekutiny, poté týden vynechte a opět týden užívejte.

Podpoří květy orchideje

Pokud česnek použijete pro orchideje, budete zírat, jak vykvétá jeden květ za druhým. Navíc tuto květinu bude chránit před škůdci a plísněmi. Bude stačit, když převaříte litr vody a necháte ji vychladnout. Do vychlazené vody vhoďte tři stroužky česneku a nechte zakryté odstát jeden den. Tuto směs využijte jednou týdně jako zálivku. 

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec je noční můra, ale nezoufejte. Přímo v kuchyni najdete účinnou pomoc
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hubič škůdců

Zbavte se mšic, roztočů, ale i jiných škůdců přírodně pomocí česneku. Nasekejte 200 gramů česneku a umístěte je do 10 litrů vody. Přikryté nechte louhovat jeden den. Další den odstraňte česnek a přelijte do lahve s rozprašovačem. Tuto směs musíte ihned zpracovat, neschovávejte ji. Nastříkejte ji na zahradu na květiny i zeleninu a klidně i na pokojové rostliny. Ošetření opakujte, a to klidně i několikrát.    

Přidat na Seznam.cz