Plovoucí podlaha splní vysoké nároky na bydlení a zároveň se dobře udržuje

Chystáte se na rekonstrukci nebo vás čeká stavba domu a vy stále nevíte, jaký typ podlahy vybrat? Dlaždice se vám zdají být studené, koberec náročný na údržbu a linoleum nevzhledné? Možná je pro vás to pravé právě plovoucí podlaha. Nebojte se péče o ni, není tak náročná, jak se říká.

Velká část lidí má z plovoucí podlahy strach právě z důvodu její rozpínavosti, nestálosti, náchylnosti k poškození a oděrkám. Většině poškození se však dá zabránit, například při stěhování nábytku tento vždy nadzvednout a přenést, za žádných okolností jej netahejte po zemi. Mohou se pod něj totiž dostat drobné i větší nečistoty, které snadno způsobí hluboké rýhy. Ani to ale není konec světa, ve specializovaných prodejnách seženete sady na opravu a zamaskování oděrek.

Zdroj obrázku: Pixabay

Při každodenním úklidu se řiďte těmito zásadami

Znáte to, alespoň dvakrát týdně vyluxovat a vytřít, v rodině s malými dětmi nebo domácími mazlíčky je to nutnost i několikrát denně. U ostatních typů podlah to není žádná věda, těm plovoucím je ale potřeba věnovat o malinko víc péče a opatrnosti. Při vysávání používejte nástavec na podlahy, ne na koberce. Mohlo by se totiž stát, že při přílišném přilnutí plochy nástavce k podlaze zadrhnete o malý kamínek (majitelé koček a příznivci silikagelů jistě znají) a neštěstí je na světě. 

Mohlo by vás zajímat:  Pokoj pro batole má četná specifika. Chyby při zařizování mohou vytvořit i nebezpečné místo

Po odstranění těchto drobných nečistot přijde na řadu vytírání. Vytírejte pokud možno bez jakýchkoli chemických přípravků, které narušují ochrannou vrstvu jednotlivých dílů. Pokud je podlaha znečištěná, použijte jedlou sodu nebo ocet, který zároveň i dezinfikuje. Po roztoku vody a sody je ale nutné znovu podlahu přetřít čistou vodou. Nejdůležitější zásada – hadr nebo mop používejte pouze vlhký, nikoli mokrý, mohlo by dojít ke zvlhnutí spodní strany desky a následnému zvlnění jejího povrchu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak zajistit dokonalý lesk?

Trik je v čistém hadru a horké vodě. Pokud je potřeba, na důkladně vyždímaný mop nebo hadr s citem přitlačte a nechte úplně zaschnout, než se po podlaze znovu projdete. Pokud byste rádi kromě lesku i trochu té vůně, není problém přidat do horké vody pár kapek esenciálního oleje. Ochrannou vrstvu podlahy nepoškodí a nádherně provoní veškeré vytřené místnosti.

Přidat na Seznam.cz