Washing Machine 2668472 1920

Černý pepř není jen koření. Zkušené hospodyňky ho přidávají i do pračky

Pravděpodobně vás asi nikdy nenapadlo přidávat černý pepř do praní. Kdo by ho tam také dával že? Naprostý nesmysl! Dnes vám však prozradíme jedno tajemství, o kterém jste nejspíš ani netušili. Černý pepř má totiž široké uplatnění:

  • V kuchyni
  • V medicíně
  • Ale i při praní

Nová košile na vyhození

Asi to znáte, koupili jste si krásnou košili nebo halenku a už se těšili, jak vás všichni v ní budou obdivovat. O pár týdnů později však smutně zjistíte, že ztrácí svoji barvu a bledne. Jaká škoda, zvláště když vás stála nemalé peníze. A co teprve černé kalhoty, které vám tolik seděly a po pár praních zešedly? Bojíte se, že nezbývá, než je vyhodit? Tyto zničené už možná ano, ale ty nové už nebudete muset, pokud dáte na náš tip v tomto článku, a tím je černý pepř.

Mohlo by vás zajímat:  Zařizujeme koupelnu: maličkosti, které vám usnadní život

Jak nezničit prádlo

Dříve však než si povíme o černém pepři více, je dobré vědět, jak si prádlo nezničit samotným praním. Občas se totiž může stát i nehoda, pokud nevíte, co prát s čím a nakolik stupňů. Je proto dobré nehodám raději předcházet a znát vstupy a výstupy pracího cyklu. Co je vhodné dát spolu do pračky a co už ne. Tak se vám nestane, že se bílé prádlo obarví od modrého nebo červeného a nová košile nebo halenka se zničí.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivá koupelna, čistá konvice, příjemný osvěžovač. To vše díky jednomu ovoci
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Problém s vybledlými barvami

Vybledlé barvy asi nikoho nepotěší a na sváteční košili mohou být opravdu problém. V takovém případě vám často nezbývá nic jiného než se s oblíbenými kousky šatníku rozloučit a pořídit si nové. Když se to však stále opakuje, bude někde chyba! Je čas prolomit tento začarovaný kruh. Zapomeňte na drahé čisticí prostředky, které údajně chrání barvu vašeho oblečení. Místo toho zkuste tento levný a jednoduchý trik.

Černý pepř je řešením

Pepř si poradí i s těmi nejmenšími zbytky pracího prostředku. Ten se uchycuje v prádle a je hlavní příčinou vybledlých barev a nechtěných bílých skvrn. Jak se tomu vyhnout? Přidejte do praní jednu kávovou lžičku černého pepře. Stačí ten, který běžně používáte v kuchyni. Pepř nasypte do prostoru určeného k oplachování. Dejte si ale pozor, aby to nebylo k pracímu prášku, který je určen pro hlavní praní. Pokud tento trik vyzkoušíte, vybledlé barvy se stanou pro vás minulostí. Černý pepř zbaví prádlo veškerého prášku a vaše prádlo bude zářit po každém vyprání čistotou i krásnými jasnými barvami.

Přidat na Seznam.cz