Provonět zatuchlé oblečení pomohou známé věci z našich kuchyní

Zejména zahrádkáři a majitelé rekreačních usedlostí, kteří přes zimu své nemovitosti nevyužívají, mi dají zapravdu, že zatuchlý zápach, který na jaře opanovává jejich nemovitost je velký problém. I při častém větrání se tento zápach usazuje nejenom na knihách, stěnách, ale také v nábytku a na oblečení.

Odstranění zatuchlého zápachu z oděvů

Zjistili jste, že po běžném vypráním zápach na vašich věcech stále přetrvává. Nepříjemný zápach totiž způsobuje plíseň, a ne každý prací prostředek ji zvládne odstranit. Vaše oblečení bude zase svěží a voňavé během chvilky, při použití správných čistících prostředků.

Co určitě nedělat

Nesnažte se zápach překrýt. Toto se zdá nejjednodušším řešením. Pořídit si silně parfémovaný čistící prostředek, a ten na prádlo použít. Výsledek nemusí být trvalý, protože dojde pouze k překrytí zápachu, který se může po určité době objevit znova. Jestliže je oblečení cítit plísní a tou určitě zatuchlina je, potřebujeme problém odstranit.

Nepoužívejte aviváž, protože zbytky aviváže ve vašem oblečení můžou ve vlhkém prostředí vytvářet novou plíseň.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Prostředky, které pomáhají

  • Jedlá soda
  • Bílý ocet
Mohlo by vás zajímat:  I když prý nosí štěstí, mnoho lidí je z domovů vyhání. Pavouci nesnesou některé vůně

Jedlá soda a ocet vám udělají velkou službu při správném postupu.

Vyndejte oblečení ze skříňky a vnitřek vymyjte octovou vodou. Nechte skříň otevřenou, aby mohla lépe větrat. Vyndané oblečení dejte do pračky a nalijte velkou sklenici octa. Takto nechte proběhnout pracím cyklem. Již nic nepřidávejte.

Ocet nám v tomto případě působí jako silný antibakteriální přípravek a plísně proti němu nemají téměř žádnou šanci.

Dále budeme potřebovat šálek jedlé sody, který přidáme k prádlu v pračce, které se již vypralo v octové vodě. Opět nepoužijeme žádný jiný prací prostředek. Jedlá soda zde působí jako neutralizační prostředek proti zápachu.

Zbývá přistoupit k poslednímu kroku, a to je sušení prádla.  Svěží vůni vaše prádlo získá, když jej za slunečného počasí usušíte venku.

Jestliže je vaše prádlo cítit zatuchlinou, aniž byste znali příčinu, mohla by být původcem zápachu vaše pračka. Není to nic neobvyklého a občas se to může stát. Pračku zkuste vyčistit a možná se zbavíte problému.

Majitelé rekreačních objektů, které je využívají převážně v letních měsících, jistě ocení možnost provádění postřiku. Aplikaci lze provádět za přítomnosti lidí i zvířat. Postřik je také finančně dostupný a po jeho aplikaci dochází k odstranění zatuchlého zápachu a k celkovému ozdravení ovzduší v objektu.

Přidat na Seznam.cz