Cajovy Sacek1

Čajové sáčky najdou ještě mnoho využití. Pohltí zápach a pečují o pokožku

Vyvařené čajové sáčky obvykle ihned končí v koši, v lepším případě pak někdy na kompostu. Věděli jste ale, že i vylouhovaná čajová sedlina má ještě další využití? Než skončí mezi odpadky, může se vám hodit při péči o domácnost či vaše tělo.

Osvěžovač vzduchu

Čajové lístky obsahují spoustu vonných silic, a to i poté, co z nich připravíte horký nápoj. Kromě toho, že příjemně vodní, mají schopnost také pohlcovat nepříjemné pachy. To se může hodit hned v několika různých případech.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet zbaví zahradu plevele, škůdců a vyčistí zrezlé nářadí

Likvidují zápach v lednici

Použitý čajový sáček usušte a vložte do otevřené skleničky, kterou dejte do lednice.

Zdroj obrázku: Freepik

Pohlcují pachy z odpadkového koše

Čajový sáček usušte a umístěte ho do odpadkového koše pod vnitřní sáček. Silice z čaje se budou uvolňovat do vzduchu a pohltí nechtěné zápachy z odpadků.

Provoní pokožku rukou

Pokud jste při vaření pracovali s česnekem či jinými aromatickými surovinami, může se vám hodit trik s použitými čajovými sáčky, které poslouží jako čistič a odstraňovač nepříjemných pachů z kůže. Stačí jím pokožku jen potřít a pak si umýt ruce mýdlem a teplou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Zápachu z cibule se můžeme zbavit kávou, citronem nebo solí

Pomáhá pokožce

Stejně jako jiné rostliny i čajové lístky disponují léčivými účinky, a to zejména na vlasy a pokožku. Zmírňují podráždění a otoky a vyživují pokožku.

Zdroj obrázku: Freepik

Mírní vyrážky, alergické reakce a spáleniny

Pobodání či poštípání hmyzem, vyrážky či spáleniny od slunce či drobné popáleniny, od toho všeho dokáže čajová sedlina ulevit. Stačí spařit čaj horkou vodou, nechat mírně vychladnout a přiložit na postižené místo. Pokud je pokožka podrážděná na více místech, připravte si čajovou koupel.

Zbavuje opuchlin a zklidňuje pleť

Použité čajové sáčky můžete použít namísto očního krému. Nechte použité čajové sáčky vychladit v lednici a přiložte je na unavené a opuchlé oči. Aplikujte denně na deset minut, vaše pleť bude zářit.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/13-uses-for-tea-bags/
Přidat na Seznam.cz