Aspirin pomůže nejen od bolesti hlavy. Inspirujte se jeho netradičním využitím

Aspirin pomůže nejen od bolesti hlavy. Inspirujte se jeho netradičním využitím

Tento známý lék proti chřipce a nachlazení má překvapivě hodně úžasných vlastností, ze kterých můžete těžit, a to nejen v otázce vašeho zdraví. Kromě snížení horečky a zlepšení pohody během nemoci dokáže také odstranit tuk a nečistoty, skvrny z oděvů a rychle vyčistí také potrubí. Aspirin má pozitivní vliv na kožní problémy. Léčí kuří oka a akné. Jak ho můžete naplno využít? Mimo jiného ho můžete použít na:

  • odstranění škůdců z rostlin,
  • vyčištění stříbrných šperků,
  • odstranění spálenin a mastnoty,
  • vyčištění skvrn od potu z oblečení.
Mohlo by vás zajímat:  Výběr dekorací je radost, ale všeho s mírou. Zútulněte si domov jednoduše a levně
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění drobných předmětů

Drobné předměty a těžko přístupná místa je často velmi těžké důkladně vyčistit. Pomůže vám s tím tento lék na bolesti hlavy. Připravte si velkou mísu, naplňte ji převařenou vodou a následně do misky dejte dvě tablety aspirinu. Do tohoto roztoku můžete vložit jakékoli drobné předměty, které potřebujete umýt. Nechte je asi hodinu namáčet a poté je opláchněte pod tekoucí vodou.

Máte-li potíže s odstraňováním špíny na těžko přístupných místech, použijte také aspirin. Tabletu nejdříve rozdrťte, nasypejte prášek do mezery a zalijte ji malým množstvím vroucí vody. Špína během chvilky povolí a budete ji moci snadno utřít. Ideální jsou na to obyčejná čistítka do uší. Těmi se dostanete prakticky všude a snadno s nimi vyčistíte to, co se předtím uvolnilo díky aspirinu.

Mohlo by vás zajímat:  Každý typ podlahy vyžaduje odlišný způsob čištění
Zdroj obrázku: Freepik

Dokonale čistá kanalizace

Aspirin je skvělým bojovníkem proti nachlazení, ale poradí si také s ucpanými trubkami a odtokem. Samotný proces údržby přitom není vůbec složitý. Zabere vám jen pár minut a budete mít nádherně čistý odtok. Nasypejte několik rozdrcených tablet do odtoku nebo potrubí, přidejte sklenici octa a nechte směs několik minut působit. Poté vše zalijte vroucí vodou. Ocet a aspirin vytvoří přímo výbušnou směs, takže si během aplikace dávejte pozor a mějte rukavice a ochranné brýle.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/uses-for-aspirin-265146
Přidat na Seznam.cz