Zastínění interiéru s velkými okny: jaké máte možnosti?

Zastínění interiéru s velkými okny: jaké máte možnosti?

Velká okna mají v interiérech mnohá opodstatnění a celou řadu výhod. Přinášejí do vnitřního prostoru dostatek světla, v zimních měsících ho zase díky slunečnímu svitu pomohou ohřívat. Jsou ale i situace, kdy je nadbytek slunečních paprsků na škodu. Proto je dobré vědět, jak interiér s velkými okny zastínit.

Zastínění oken se hodí především v létě. Eliminuje dva hlavní problémy, jako je nejenom nadměrné ohřívání interiérů, ale také oslňování. Ideální řešení jsou dvě a obě mají několik klíčových výhod.

Žaluzie jako klasika

Většina z nás má zafixováno, že žaluzie existují jenom ve svém horizontálním provedení, které je součástí běžných oken, či balkonových dveří. Pro velká okna je lepší volbou sáhnout po variantě druhé, kterou jsou vertikální žaluzie. Laicky řečeno, ty svislé. Jejich benefitem je nejenom schopnost snadného zastínění velkých ploch, ale i možnost snadného ovládání. Jednotlivé lamely se dají nastavit do požadovaného úhlu, či se dají žaluzie kompletně stáhnout na stranu okna.

Mohlo by vás zajímat:  Jak si zařídit ekologický domov a začít žít odpovědně k přírodě

Samozřejmostí je dnes i to, že žaluzie mohou skvěle ladit s nádechem vašeho interiéru. Není problém vybírat z celé řady barev, ale i materiálů. V podstatě tak jde i o designový doplněk vašeho bydlení. A kvalita? Pokud sáhnete po řešení od www.zaluziekomfort.cz, máte jistotu použití jenom těch nejlepších materiálů, včetně kvalitních lamel. Taková řešení se logicky pozitivně podepíšou i na dlouhé životnosti.

Zkuste i rolety

Ne vždy je nutné zůstávat jenom u žaluzií. Na zastínění interiéru s velkými okny se dokonale hodí také rolety. Své uplatnění nemusí najít jenom v rodinných domech, ale hodí se i do kancelářských prostor, nebo do vzdělávacích zařízení. Rolety na balkon a francouzské okno mají benefity nejenom v podobě svého moderního vzhledu, ale i ve variabilitě nastavení. Podobně jako u žaluzií, ani tady není problém vybírat z nepřeberného množství barev, či materiálů.

Mohlo by vás zajímat:  Vůně domova vždy svěží a příjemná. Domácí osvěžovač v oblíbených tónech je ten pravý

Ti, kteří se rozhodnou právě pro toto řešení, by měli mít na paměti, že se dělí do dvou kategorií. Na klasické látkové rolety, nebo na řešení označované jako rolety „den a noc“. V obou případech ale platí, že obě řešení nabídnou jak potřebný rozptyl intenzity stínění, tak i zajímavý vzhled. Jistotou je také celkem jednoduchá montáž i na stávající, již usazená okna. A to v případě, že oslovíte opravdu profesionální firmu.

Přidat na Seznam.cz