Close Up Clothes Hanging Rack

Běžné oblečení je stále plné bakterií a virů

Hosté jsou různí, někteří budou sedět potichu na okraji židle, jiní se okamžitě vrhnou do naší postele i s botami. Roztoči, bakterie a viry nás obklopují téměř na každém kroku. Jsme jim vystaveni dokonce i při klidné procházce v parku. Proto pokud se vracíte domů, vyhněte se sezení na posteli v oblečení, ve kterém jste byli ve městě.

Toto hostům nedovolte

Někteří z nás se vrátí domů a převlečou se do domácího oblečení, které bude vhodnější pro domácí práce i k odpočinku. Svrchní oblečení nebo to, které jsme nosili celý den, nese mnoho bakterií a virů, které určitě nechceme pustit do naší postele. Dokonce i čerstvě zakoupené oblečení nese spoustu choroboplodných zárodků.

Mohlo by vás zajímat:  Hosté v našem domě nebo bytě ocení dostatek úložného prostoru

Bez ohledu na to, zda pochází od low-end nebo high-end prodejců, doktor Philip Tierno, ředitel mikrobiologie a imunologie na univerzitě v New Yorku, uskutečnil studii o přítomnosti choroboplodných zárodků na oblečení. Tento test oblečení dokazuje, že se na našem oblečení přenášejí mnohem horší choroboplodné zárodky, než bychom mohli očekávat.

Close Up Woman Holding Clothes
Zdroj obrázku: Freepik

Překvapivé výsledky

Doktor Tierno prezentoval výsledky, že na černé halence, kterou studoval, našel sekrety z dýchacích cest, kožní flóry, a dokonce i z fekální flóry. Případ byl podobný i v případě testované bundy. Výsledky naznačily nejen fekální flóru, ale také přítomnost výkalů, které se mohou na oblečení dostat z neumytých rukou. Na bundě byla také zjištěna kožní flóra a největší akumulace choroboplodných zárodků se nacházela na třech místech, pod oběma podpažími a v oblasti nad zadkem.

Mohlo by vás zajímat:  Odolné skvrny na koberci zmizí raz dva. Stačí použít správné prostředky

Tyto bakterie mohou na oblečení přežít několik týdnů až několik měsíců. Aby se zabránilo přenosu nových bakterií na oblečení, které máme už léta, doporučuje se prát nové prádlo před jeho oblečením, a to hned po zakoupení. Odborná asistentka medicíny v alergologii a imunologii dodává, že ačkoli přenos infekčních chorob prostřednictvím oblečení je nepravděpodobný, nic nestojí v cestě šíření různých alergenů.

Zdroj: https://thesecretlifeofskin.com/2020/07/22/clothes-microbes/
Přidat na Seznam.cz