S šikovnými triky bude domov vždy jako ze škatulky. Úklidem už nemusíte trávit dlouhé hodiny

S šikovnými triky bude domov vždy jako ze škatulky. Úklidem už nemusíte trávit dlouhé hodiny

Jestli přemýšlíte, jak budete trávit víkend, můžeme poradit několik tipů například na úklid. Váš byt bude po celém týdnu špinavý a zaprášený, proto je vhodné mít v záloze několik tipů, které vám úklid usnadní, a budete se doma cítit zase dobře. Nejednou se totiž člověk zhrozil, jak to u něj doma vypadá.

Jestli chcete mít doma pořádek, musíte mít v úklidu řád

V kuchyni si můžete udělat pořádek několika způsoby. Například si kávu a cukr dávejte do nádob, které budou vypadat dobře. Takový pohled totiž rozhodně potěší vaše oko, pytlíky nejsou vhodnými obaly. Jestli nemáte místo na lahve s vodou a máte je na podlaze, dejte na náš tip. Dejte lahve s vodou do lednice nebo do skříně, aby byly při ruce, ale zároveň nebyly na očích ostatním.

Koupelna patří mezi místa v bytě, která jsou velmi často navštěvovaná. Proto je nutné zde udržovat pořádek. Někdy stačí nalít čisticí tekutinu do toalety nebo opláchnout vanu nebo sprchu obyčejnou vodou. Špinavé ručníky ukliďte do pračky, vyčistěte umyvadlo a připravte pro své hosty nové mýdlo. Koupelnu oživí také rostlina, která vydrží náročnější podmínky.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v lednici eliminují osvědčené prostředky, některé zlikvidují i škodlivé bakterie
Zdroj obrázku: Freepik

Kuchyň osvěží bylinky, sedačku zase nové potahy na polštáře

Kuchyň můžete osvěžit například bylinkami, které si zasadíte na okenní parapet. Hrnkové bylinky jsou přírodní dekorací, kterou navíc využijete také při vaření. Můžete si tak zasadit například bazalku, oregano nebo mátu. Na starší sedací soupravu si můžete ušít nebo koupit nové potahy na polštáře. Jestli máte pocit, že to u vás v obýváku nevypadá moderně, vyměňte starší materiály za nové. Jednoduchým způsobem můžete obnovit starý nábytek.

Rostliny dodají skvělý vzhled všem místnostem v bytě. Nezáleží na tom, jakou rostlinu pořídíte, ale už jen jedním kousek osvěžíte vzduch, a tím pádem se doma budete cítit mnohem lépe. Můžete také na jídelní stůl postavit citrusové plody. Ty jsou nejen ozdobou, ale také příjemným osvěžovačem vzduchu.

Zdroj: https://www.lifestorage.com/blog/organization/how-to-keep-house-clean/
Přidat na Seznam.cz