Papirove Uterky1

Bez papírových utěrek si už dnešní domácnost těžko představíme. Zachrání mnohé situace

Oblíbené papírové ručníky jsou nutností v každé kuchyni. Jsou levné, praktické a snadno se díky nim udržuje čistota. Jsou ideální pro domácí úklid a jen málokdo si dokáže představit, že by s nimi nevyleštil okna nebo zrcadla. Jedná se o univerzální produkt, takže ho použijete také v jiných situacích.

Papírové ručníky využijete na skvrny i na zeleninu či ovoce

Papírové utěrky jsou v kuchyni velmi užitečné. Díky nim můžete rychle otřít skvrnu, která se objeví během vaření. Mějte je vždycky po ruce, protože pomohou za různých okolností. Vaření vývaru nebo smažení masa může být nezdravé, proto dejte na talíř několik utěrek a položte na ně kotlety nebo usmažené řízky. Přebytečného tuku v polévce se zbavíte, když položíte jeden ručník na hladinu a hned vytáhnete.

Mohlo by vás zajímat:  Piliny najdou na zahradě široké využití. Hodí se pro rostliny i do kompostu
Zdroj obrázku: Freepik

Papírová utěrka může udržet zeleninu a ovoce čerstvé – pokud je do ní zabalíte ještě před tím, než je vložíte do ledničky. Absorbuje vlhkost a zabraňuje růstu plísní. K přípravě pokrmů hodně používáme oleje – řepkový, slunečnicový nebo olivový. Jejich obaly jsou pokryté tenkou vrstvou, mohou vyklouznout z ruky a rozbít se, zvlášť pokud se jedná o sklo. Pokud si dáte ručník do ruky a až pak vezmete lahev, bude to bezpečné.

Chlazené nápoje budete mít studené, pokud je obalíte ručníkem

Kuchyňský nábytek by se měl udržovat čistý. Pracovní deska je pořád plná prachu a nečistot – rozprostřete na ni ručníky a zabráníte velkému znečištění. V horkém počasí saháme po chlazených nápojích. Pokud namočíte papírové ručníky do vody a zabalíte do nich lahve, urychlíte proces chlazení v ledničce.

Mohlo by vás zajímat:  Dva recepty na domácí čističe potrubí. Konec zápachu a ucpanému odtoku
Zdroj obrázku: Freepik

Při pěstování rostlin se vám také budou hodit. Dno nádoby zakryjte vrstvou několika listů ručníku, aby se do nich voda vsákla. Rostliny tak budou mít vláhu delší dobu. Pokud se rozhodnete pěstovat doma klíčky, nemusíte investovat do drahých strojů. Bude se vám hodit papírová utěrka, na kterou semínka vysypte a pokropte je vodou. Klíčky budou rychle vidět.

Zdroj: https://successfulhomemakers.com/17-uses-for-paper-towels/
Přidat na Seznam.cz