Vacuum Cleaner 268179 1920 (2)

Ne vždy je na úklid dost času nebo nálada. Tyto triky vám usnadní práci

Jste-li příliš zaneprázdnění prací a péčí o děti, možná se vám nedaří udělat si čas na větší úklid a jste rádi, že se vám daří udržet domácnost alespoň v přijatelném stavu. V tomto případě se vám ale pravděpodobně hromadí úkoly a přibývá míst, která vyžadují větší zásah… a tak je odkládáte. Vrhněte se do dlouho odkládaných povinností a vyčistěte kritická místa rychle a účinně za pomoci praktických rad a tipů.

Vyčistěte troubu jedlou sodou s octem

Jak vypadá vaše trouba? Možná jste se do ní dlouho nedívali. Je třeba vyčistit mřížku, na které je často vrstva spáleniny, která se nečistí snadno. Pomůže vám ekologický čisticí prostředek tvořený kombinací jedlé sody smíchané s octem. Smíchejte obě ingredience, dokud nevznikne hustá pasta. Aplikujte ji na špinavé části trouby a nechte ji několik hodin působit. Poté jednoduše otřete houbou a kochejte se jiskřivou čistotou.

Mohlo by vás zajímat:  Světoznámou asijskou přílohu známe jenom z talířů, ale ti chytřejší ji ukládají také do skříně
Zdroj obrázku: Pixabay

Citron rozzáří vaši mikrovlnnou troubu

Mikrovlnnou troubu můžete vyčistit během pár minut. Dejte dovnitř misku naplněnou trochou vody a šťávou ze dvou citronů. Nastavte zařízení na několik minut na maximální výkon. Vodní pára změkčí usazeniny, které lze snadno setřít běžnou houbou. Poté vyjměte pohyblivé části a umyjte je pod tekoucí vodou nebo v myčce.

Na zašlou toaletu tableta do myčky

Trápí-li vás zažloutlá toaleta s usazeninami, vyzkoušejte jednoduchý trik: stačí dát do mísy tabletu do myčky a počkat několik minut. Až začne tableta pěnit, nechte ji ještě několik minut působit, poté důkladně vydrhněte štětkou. Pomáhá i aplikace octa s jedlou sodou, případně roztok kyseliny citronové.

Mohlo by vás zajímat:  Banánové hnojivo vyživí rostliny a přispěje ke snížení organického odpadu
Zdroj obrázku: Pixabay

Věčný boj s vodním kamenem

Vodní kámen je zhoubou každé domácnosti. Je těžké se ho zbavit, zvláště když se hromadí v těžko dostupných místech. Pomoc je snadná: nalijte ocet do lahve s rozprašovačem a navlhčete jím papírové ručníky omotané kolem kohoutků. Po několika hodinách je stačí odstranit a opláchnout vodou. Co dělat se zanesenou ruční sprchou? Stačí hlavici vložit do sáčku naplněného octem, pevně zavázat a nechat působit přes noc.

Přidat na Seznam.cz