Urban Architecture

Krásný a zelený trávník po celé léto: klíčem je správná zálivka a hnojení

S přicházejícím spalujícím žárem léta je velmi důležité věnovat trávníku náležitou péči a pozornost, kterou potřebuje, aby přežil a prosperoval. Vysoké teploty a snížené množství srážek mohou představovat problémy pro zdraví trávníku, ale se správnými strategiemi a péčí můžete zajistit, že tráva zůstane zelená a krásná po celé letní měsíce. V tomto článku vám přinášíme základní tipy a postupy, které vám pomohou postarat se o váš trávník během horkého letního období.

Zalévejte moudře

Zavlažování je kritickým aspektem péče o trávník, zejména během horkého léta, kdy se vlhkost rychle odpařuje. Zalévejte hluboko, ale méně často, abyste podpořili růst hlubokých kořenů. Snažte se poskytnout vašemu trávníku asi 3–5 cm vody za týden včetně srážek. Zalévejte brzy ráno, abyste minimalizovali odpařování, a poskytněte trávníku dostatek času na vysušení před večerem, čímž se sníží riziko chorob.

Mohlo by vás zajímat:  Nepřítel varné konvice nikdy nespí. Spolehlivě ho porazí jedlá soda nebo ocet

Upravte svůj postup sečení

Zvyšte výšku sečení své sekačky na trávu, aby byla stébla trávy delší. Vyšší tráva stíní půdu a zabraňuje jejímu rychlému vysychání. Delší stébla trávy také podporují silnější růst kořenů, díky čemuž je trávník odolnější vůči tepelnému stresu. Vyvarujte se sekání více než jedné třetiny výšky trávy najednou, protože to může trávu šokovat a bránit její schopnosti zotavit se.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojte a dávejte pozor na plevel a škůdce

Aplikujte před letními měsíci vyvážené hnojivo s pomalým uvolňováním, které trávníku poskytne základní živiny. Hledejte hnojivo s vyšším obsahem dusíku pro podporu růstu. Řiďte se pokyny na obalu hnojiva a vyhněte se přehnojování, protože to může vést k nadměrnému růstu a trávník je pak náchylnější k poškození teplem.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky z ovoce a zeleniny je chyba vyhodit. Rozzáří domov, potěší rostliny a vyženou škůdce

Slabé a namáhané trávníky může zneužít plevel a škůdci. Pravidelně kontrolujte svůj trávník a okamžitě řešte případné zaplevelení. Použijte vhodné herbicidy nebo zvažte přirozené metody kontroly plevele, abyste udrželi nežádoucí rostliny na uzdě. Kromě toho dávejte pozor na běžné škůdce a podnikněte nezbytné kroky ke kontrole jejich populací dříve, než způsobí značné škody.

Zdroj: https://bioadvanced.com/lawn-care-keeping-lawns-healthy-summer-lawn-watering-guide
Přidat na Seznam.cz