Sprchovy Kout1

Dokonale čistý sprchový kout rozzáří každou koupelnu. Spolehněte se na známé pomocníky

Chcete mít nádhernou koupelnu bez poskvrny? Pokud ano, musíte mít vždy dokonale čistý sprchový kout. Jde o její velkou část a každý si ho všimne. Mýdlová voda stékající po stěnách vždy zanechá nevzhledné skvrny a usazeniny, které se velmi těžko čistí. Navíc vlhkost v koupelně působí jako skvělý katalyzátor pro vznik plísní, které jsou pro vás přímo nebezpečné. Jak dokonale vyčistit sprchový kout, aby zářil, a přitom nepoužívat žádné silné čisticí prostředky plné chemie?

Zdroj obrázku: Freepik

Co budete potřebovat?

Klíčem k úspěchu každé činnosti je organizace. Pokud nebudete mít po ruce vše, co potřebujete, nebude to pro vás rozhodně příjemné. Ujistěte se, že máte doma jedlou sodu, lakový benzín, peroxid vodíku, kartáček na zuby, utěrky z mikrovláken, čisticí houbičky, lahve s rozprašovačem, papírové ručníky a lešticí utěrky. Vyndejte zevnitř sprchy kosmetiku (šampony, sprchové gely apod.), abyste nic nepoškodili a měli přístup kamkoli.

Mohlo by vás zajímat:  Větrací mřížky jsou plné prachu i patogenů. Jednoduchá dezinfekce udrží domácí vzduch zdravý

Ocet je v domácnosti nenahraditelný

Zaručeně nejoblíbenějším domácím čistidlem je ocet. Používají ho ženy po celém světě a nemohou si ho vynachválit. Vyčistí prakticky každý povrch, nic nepoškodí a je velmi levný. Použít ho můžete i v koupelně. Nařeďte ho v poměru 1 : 1 s vodou a snadno se zbavíte usazenin mýdla i vodního kamene. Jediné, co musíte udělat, je otřít stěny sprchy a dlaždice hadříkem namočeným ve směsi. Nechte ji chvíli působit a potom vše důkladně opláchněte vodou a utřete do sucha.

Zdroj obrázku: Freepik

Na odolnější skvrny budete muset použít kartáček na zuby. V tomto případě si vytvořte směs z jedlé sody a octa (případně s malým množstvím vody), kterou nanesete na starý zubní kartáček. Pomocí kartáčku ji naneste na spáry nebo odolné nečistoty, se kterými si neporadil samotný ocet. Nechte nějakou dobu působit, poté opláchněte čistou vodou a utřete do sucha. Váš sprchový kout bude zářit čistotou jako nikdy dřív.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-shower-4580788
Přidat na Seznam.cz