Laundry Room With Washing Machine Against Light Blue Wall

Při mytí nádobí i praní prádla lze využít ekologické prostředky

Drogerie je plná čisticích prostředků na jakýkoliv prostor v domácnosti. A to hned v několika variantách. Můžete si koupit čistidlo na podlahy, na vodní kámen, na prach, na mastnotu. Moderní člověk si již zvykl, že má k dispozici všechno, co pro úklid potřebuje. Ale zaplatí za to peníze. Přitom existují levnější a ekologičtější způsoby, které využívali naši předkové. Chemie je k přírodě nešetrná, je proto vhodné ji nahradit.

Umývání nádobí bez chemie

Spousta lidí musí umývat nádobí v rukavicích, protože mycí prostředek jim způsobuje alergii. Dříve se na drhnutí připálených hrnců používala jedlá soda, jež si umí poradit i s odolnější špínou. Stačí vyzkoušet, jak moc je účinná. Určitě budete mile překvapeni. Když porovnáte cenu jedlé sody a cenu mycího prostředku, jedlá soda je v tomto vítězem na plné čáře. Dokáže uspořit finance rodinného rozpočtu, což je zejména v současné době, kdy se vše zdražuje, žádané. Jakmile jedlou sodou nádobí vyčistíte, opláchnete ho pod proudem vody a usušíte.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě bílé a nadýchané ručníky jako z hotelového pokoje: na drahá bělidla zapomeňte
Zdroj obrázku: Freepik

Popel z uhlí na stříbrné příbory

Vlastníte-li stříbrné příbory, do vysokého lesku je vyčistí obyčejný popel z uhlí. Předpokládá to ovšem vlastnictví kotle, ve kterém se uhlím topí, případně kamen. Popel se nanese na měkký hadřík a jemnými krouživými pohyby se příbory čistí. Pak už jen stačí je omýt vodou a vyleštit.

Glycerin na měkkost ručníků

Při praní v automatické pračce se kromě pracího prášku používá aviváž, která prádlo změkčuje. I na ručníky. Naši předkové nic takového k dispozici neměli, ale zato přidávali do vody glycerin, jenž ručníky změkčil. Glycerin neboli glycerol je bezbarvá viskózní tekutina bez zápachu. Používá se tak, že do dávkovače v pračce dáte společně s pracím práškem asi tři polévkové lžíce glycerinu a prádlo běžným způsobem vyperete. Lze ho ovšem prát také v ruce.

zdroj: https://wellnessmama.com/natural-home/natural-cleaning/
Přidat na Seznam.cz