Stačí málo a z mikrovlnky se stává nebezpečná zbraň. Nepodceňujte pravidla jejího používání

Stačí málo a z mikrovlnky se stává nebezpečná zbraň. Nepodceňujte pravidla jejího používání

Mikrovlnná trouba patří mezi základní spotřebiče v domácnosti, bez kterých si už leckdo nedokáže život vůbec představit. Rychle ohřát a hned jíst je totiž velmi praktické. Existují však potraviny, které mohou změnit strukturu nebo ztratit ohřevem v mikrovlnce prospěšné látky. Dále existují věci, které do tohoto spotřebiče vůbec nepatří, protože hrozí riziko požáru. Jaké to jsou?

Vajíčko exploduje

Z filmů nebo z různých videí na internetu jsou známé především důsledky ohřevu syrového vajíčka. Nedojde k ničemu menšímu než k obří explozi. Těžko říci, komu se následně chce čistit vnitřek trouby, proto je vhodnější vařit vajíčka natvrdo běžným způsobem ve vodě na sporáku. Jaké další věci jsou hrozbou? Důležité je zejména používat nádobí, které je k ohřevu v mikrovlnce vhodné.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné šperky se budou znovu blýskat díky obyčejným domácím prostředkům
Zdroj obrázku: Freepik

Střepy z obyčejného skla a hrozba popálenin

Nejběžnější chybou je ohřívání jídla v běžném porcelánu nebo ve skleněném nádobí, které k tomu není určené. Běžné nádobí se totiž může zahřát natolik, že popraská, a může dojít k pořezání, navíc hrozí opravdu vážné popáleniny nebo jiná zranění. Při ohřevu jídla je nutné vždy myslet na bezpečnost a při vyjímání používat ochranné rukavice, pozor se musí dávat při odkrývání pokrmu, protože je nebezpečná také horká pára.

Žádné kovy nebo zlato

Jaké materiály se nesmí používat při ohřívání jídla v mikrovlnné troubě? Každý jistě ví, že není vhodný kov, protože jiskry mohou podnítit vznik požáru. Pro ohřev jídla se nesmí používat ani plastové nebo polystyrenové nádoby, které se mohou roztavit. Riziko požáru hrozí při používání alobalu nebo papírových sáčků, riskantní je nádobí se zlatými dekoracemi. Stejně jako v případě kovů odlétávají od těchto prvků nebezpečné jiskry. Z potravin se pak nesmí ohřívat zmiňovaná vajíčka, lahůdky včetně majonézových salátů nebo paštik, pálivé papriky, hroznové víno nebo sušené ovoce.

Zdroj: https://www.mrright.in/ideas/appliances/microwave/10-microwave-safety-measures-that-you-must-follow/
Přidat na Seznam.cz