633116

Aby vám o Vánocích bylo doma příjemně, svátečně a hezky, nesmí chybět správné dekorace

Vánoční atmosféru spousta z nás plánuje s velkým předstihem. Mnohdy máme spoustu nápadů, ale nevíme, jak je skloubit, nebo od kterých upustit a které realizovat, aby nebyl domov přeplácaný, aby k sobě dekorace ladily a aby si to své, oblíbené našli všichni. Ať už jste osoby žijící v páru, jste početná rodina s dětmi nebo budete trávit Vánoce na chatě a chcete ji vyzdobit, zde je několik tipů, abyste chvilku před Štědrým dnem nebyli nepřipravení.

Dekorace na dveře

Už při vstupu do domu nebo bytu by neměl chybět některý z vánočních symbolů. Skvělým tipem z kolekce vánoční dekorace je vánoční věnec na dveře. Jeho podoby mohou být různé, může být tvořen chvojím, mini baňkami, sušenými plody lesních plodů, mechem, dotvářet jej mohou vánoční stužky nebo třpytky.

Krásný je adventní věnec z proutí. Proti tvoří kruh, do něj jsou pak umístěny vánoční ozdoby. Uprostřed je možné umístit zvoneček, andílky, soba či jinou symboliku zimy.

Ti, co mají rádi trochu extravagance, možná upřednostní netradičnější zdobení dveří. Dekorace můžete zvolit v jiném tvaru, jako např. nepravidelný čtyřúhelník v zimním a vánočním stylu, závěsnou kouli z květů vánoční hvězdy nebo velkou dekoraci ve tvaru půlměsíce. Krásné jsou i dekorace, jež tvoří i vánoční osvětlení. Anebo instalujte vánoční osvětlení také na zábradlí, do oken či na balkon. Váš domov bude Vánoci doslova dýchat.

Mohlo by vás zajímat:  Kyselina citronová se postará o celou domácnost, vše se bude lesknout jako nové

Výzdoba obývacího pokoje

Na parapety oken umístěte svíčky s vánočními svícny. Tu a tam na záclonu či závěs připněte menší třpytivé hvězdičky nebo zvonečky. Výzdoba stolu je snadná. Stačí pořídit si vínově červený nebo zlatý ubrus či stolní běhoun a stolní prostírání. Doprostřed postavte talíř se svíčkami nebo květinové aranžmá do vázy laděné do tmavě červené, zelené, hnědé nebo zlaté barvy, příp. tvořené mixem těchto barev.

Máte-li gauč, zajistěte si vánoční přehoz a na konferenční stole postavte vánoční svícen.

Pro děti i dospělé

K Vánocům nesmí chybět adventní kalendáře. Nezapomeňte jej pořídit už v listopadu, aby obdarovaní mohli rozbalovat dárečky či otvírat okýnka od začátku prosince. Adventní kalendář můžou tvořit maličké odměny z čokolády, ale také čaje, želé bonbony. Vyrobit je můžete i sami např. tak, že do malých látkových 24 pytlíčků uschováte drobnosti a navážete je na provázek. Ten pověsíte do dětského pokoje na stěnu, příp. dvoupatrovou postel a vaše děti si každý den odvážou patřičný balíček.

Vánoce by měly být pro všechny příjemné a pohodové. Přípravu promyslete už nyní a nakupte vše potřebné nejen co se vánoční dekorace týče. Ušetříte si starosti a shon těsně před těmi nejkrásnějšími dny v roce a budete si je moci vychutnat se vším všudy.

Přidat na Seznam.cz