Chair 97968 1920[1]

Mnozí mají z vyhazování věcí noční můry. Toto vybavení však může bez obav skončit na smetišti

Mít dokonalý domov chce každý. Základem však není jenom klasický úklid a udržování pořádku. Ono pomyslné kouzlo domova vytváří i věci, které zde máme. V mnoha domovech to vypadá jako ve skladišti, protože majitelé nemají to srdce některé věci vyhodit. Přitom řada z nich by na skládce skončit měla. Co konkrétně?

Cokoli nefunguje nebo je za zenitem

Často si u takových věcí říkáme „co kdyby se to hodilo“. Jenže tohle je smrtonosná věta. Kupovat věci je normální, syslit je už tolik ne. I v lednici vytváříme místo tak, že staré věci strčíme dozadu – kde si ovšem žijí vlastním životem. Pak se nelze divit, že i skoro nová paštika má „kožich“.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché doplňky vnesou do domova podzimní atmosféru

Co dále? Staré kalendáře, oblečení, které jste měli naposledy na předloňském plese, zbytky kosmetiky, staré baterie. Házíte noviny nebo časopisy do kouta bez přečtení? Zkuste je online nebo odběr zcela zrušit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Na co jste nikdy nesáhli, to nepotřebujete

Tím se dostáváme k jádru – věci, které jste si pořídili z momentálního popudu, jenže na ně nikdy nedošlo. Tvořítko na led, vtipný otvírák na lahve? Pryč s tím.

Projděte si zásuvky, skříně, sekretáře, komody a najdete mraky drobností, které jste nikdy skutečně nevzali do ruky. Stejný případ je stará elektronika, kterou jste „někdy chtěli dát opravit“. Pryč s ní. U elektroniky navíc může oprava stát víc než nový kus.

Mohlo by vás zajímat:  Na jarní úklid bez stresu a shonu systematicky a s dobrou náladou

Výpůjčka na neurčito a čistá nostalgie

Je ta sekerka na chodbě vaše, nebo jste si ji půjčili od souseda loni na Vánoce kvůli stromku a on na ni zapomněl? Projděte si místnosti a najděte další věci, které jste zapomněli vrátit.

Máte štůsky dopisů a pohlednic, které jsou jen kotvou minulosti, která už nikdy neožije? Poděkujte jim za vzpomínky a rozlučte se s nimi.

Časy, které se už nikdy nevrátí, je jen kotva držící vás v minulosti. Stejně jako všechny ty serepetičky, které jsme zmínili předtím. A dokud se těch kotev nezbavíte, nemůžete nikdy pořádně vykročit dál – k novým zážitkům, vztahům a budoucím vzpomínkám.

Přidat na Seznam.cz