Washing Machine 1772579 1280

Aby myčka dobře myla, sama musí být čistá. K tomu stačí málo

Obliba myček na nádobí stále roste, zejména v početnějších rodinách. Nejenže totiž ušetří čas a námahu při umývání většího množství nádobí, ale při správném používání je nádobí hygienicky čisté a lesklé. Jen je třeba znát základní zásady pro její používání.

Čistota myčky jako předpoklad čistého nádobí

Abyste mohli docílit žádané čistoty vkládaného nádobí, je první podmínkou to, že sama myčka je čistá a díky správně ošetřeným povrchům také plně funkční. Přibližně jednou za měsíc se doporučuje dopřát myčce čisticí program, který ji zbaví případných usazenin a také nežádoucího zápachu. Na dno myčky dejte sklenici klasického octa a k neutralizaci pachů také sklenici jedlé sody. Nastavte teplotu na maximum. Pokud chcete zabránit tvorbě zápachu, je také možné k tabletě přidávat dvě lžičky kyseliny citronové.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří škůdci v kuchyni bývají oku neviditelné, o to větší hrozbu ale představují

V čistotě je pro zajištění optimální funkce myčky na nádobí potřeba udržovat také těsnění, které bývá zanášeno vodním kamenem a tukovými usazeninami. Nejlepší metoda je ta, že vezmete malý kartáček, nalijete na něj běžný ocet a těsnění s jeho pomocí vyčistíte. Nezapomínejte také na potřebu otřít pravidelně i dvířka myčky, a to nejlépe vlhkým hadříkem nebo houbičkou s trochou jaru.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud jde o filtry, je třeba je pravidelně vyprazdňovat a čistit. Pokud jsou na filtrech usazeniny, je dobré je alespoň na 15 minut nechat ve vodě s čisticím prostředkem a poté je vyčistit pomocí malého kartáče. Pokud jsou usazeniny odolnější, vložte filtry do octa a nechte jej působit po dobu několika hodin.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpané potrubí v kuchyni je častý problém, který snadno odstraní jednoduché prostředky

Čistota a lesk nádobí

Pokud udržujete myčku v dobrém stavu, máte jistotu, že je nádobí dobře umyté. Někdy se však stane, že si po vytažení všimnete na nádobí nechtěné mléčně zabarvené vrstvy. Za to bývá zodpovědná používaná voda, která má vyšší tvrdost. V takovém případě je dobré do myčky s nádobím přidat sklenici octa a nechat projet program s vysokou teplotou a delším mycím cyklem. Obdobného účinku dosáhnete přidáním dvou lžiček kyseliny citronové k tabletě a zapnutím stejného cyklu.

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/dishwasher-cleaning-tips/
Přidat na Seznam.cz