Trousers 362781 1920

Aby bílé oblečení bylo opravdu bílé, domácí bělidla překvapí svým účinkem

Bílé oblečení vypadá velmi elegantně. Má však jednu obrovskou nevýhodu, kvůli které se bílému oblečení mnoho lidí vyhýbá. Říká se o něm, že je nepraktické a nic nevydrží, což je samozřejmě v jistém ohledu pravda. Bílá barva má skony k zašlosti, ke skvrnám a k zašednutí. Není to ale důvod, proč se vyhýbat bílé barvě. Stačí vědět, jakým způsobem ze zašlého kusu udělat opět bílý kus elegantního oblečení, za který se nebudete stydět. Odstraníte jak šedé skvrny, tak i ty žluté na podpaží. Níže najdete návody, jak na všechny ty nepříjemnosti se skvrnami a zašlostí. Využít k tomu můžete tyto přípravky:

  • ocet či jedlou sodu,
  • aspirin,
  • oxidovanou vodu.
Mohlo by vás zajímat:  Netrapte se únavným žehlením. Jsou mnohem příjemnější metody, jak mít prádlo rovné
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Žluté skvrny vyřeší aspirin

Pokud se vám objevují na bílém oblečení žluté skvrny v podpaží, je to známkou používání špatného deodorantu. Na barevném oblečení se tyto skvrny většinou ztratí, a tak na to přijdete až, když si na sebe vezmete něco bílého. V takové situaci je čas vyměnit deodorant. Ale nebojte se, neznamená to, že musíte vyměnit i onen oděv. Žlutých skvrn se zbavíte pomocí aspirinu. Rozpusťte několik tablet v lavoru nebo misce s vlažnou vodou. Rozpustí se poměrně rychle. Poté do vody s aspirinem ponořte oblečení, které potřebujete vyčistit a nechte celou noc působit. Až ráno vstanete, vyndejte kus oblečení a uvidíte, jak se blýská čistou bílou barvou, pak už stačí jen vyprat v pračce.

Mohlo by vás zajímat:  Vanu nebo umyvadlo mohou pokrývat odolné usazeniny, které ale vyčistí i přírodní prostředky

Zbavit se můžete i šedé

S šedými odstíny bílé vám velmi dobře pomůžou přírodní materiály, které v domácnosti používá snad opravdu každý. Opět jsou nejlepšími pomocníky ocet s jedlou sodou. Napusťte lavor, vanu nebo větší mísu teplou vodou. Do té přidejte buď polévkovou lžíci jedlé sody, nebo jednu sklenici octa. Do tohoto roztoku opět ponořte kus určený k vyčištění. Stejně jako u žlutých skvrn i zde nechte působit celou noc. Poté vyndejte, pořádně vyždímejte a vyperte v pračce úplně běžným způsobem s pracím práškem či gelem.

Mohlo by vás zajímat:  Černý pepř není jen koření. Zkušené hospodyňky ho přidávají i do pračky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud se vám tento způsob bělení zdá poněkud zdlouhavý, rychlejší variantou je oxidovaná voda. I ta si s šedými skvrnami poradí skvěle. Stačí, když smícháte dva díly teplé oxidované vody a přidáte k nim jeden díl prostředku na mytí nádobí. Oblečení do tohoto roztoku namočte alespoň jednu hodinu před praním. Pak kus oděvu vyperte spolu s ostatními v pračce. Až budete věšet vyprané prádlo, překvapí vás zářivě bílá. 

Přidat na Seznam.cz