Skvrny od vteřinového lepidla odstraní alkohol, ruce vyčistí mýdlo nebo odlakovač

Skvrny od vteřinového lepidla odstraní alkohol, ruce vyčistí mýdlo nebo odlakovač

Ať už jste milovník vyrábění, nešika, kterému vše padá, či běžný člověk, s vteřinovým lepidlem se setkal skoro každý. Tato směs je velmi dobrým pomocníkem na většinu rozbitých věcí a dokáže zachránit nejednu situaci. I tak je to ale poměrně silná chemikálie, která dokáže napáchat spoustu neplechy, když se při jejím používání dostatečně nesoustředíme. Jak si tedy poradit se skvrnami od lepidla či slepenými prsty?

Odstranění vteřinového lepidla z povrchů napříč domácností

Vteřinového lepidla stačí opravdu malé množství. Ne vždy nám to ale jeho aplikátor umožňuje. Snadno se tak může stát, že lepidla použijeme víc, než je třeba, a jednoduše nám někde ukápne. Ani v tomto případě ale není třeba zoufat. Stačí využít pár jednoduchých tipů.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy dodá botám lesk a ochranu

V prvé řadě si dejte pozor, abyste lepidlem nepřilepili něco, co nechcete a co by se odstraňovalo velmi složitě. Často se také může stát, že si kapky nevšimnete, dokud nezaschne. To je ale vlastně výhoda, jelikož aspoň roztíráním nezaschlé kapky nezalepíte ještě větší prostor.

Zaschlé kapky se pak jednoduše zbavíte vysokoprocentním alkoholem. Stačí do něj namočit vatový tamponek, kterým povrch nepoškodíte, a jemně setřít.

Zdroj obrázku: Freepik

A čím od sebe odlepit prsty?

Ne zas tak zřídka se může stát i to, že lepidlem slepíme sebe. V případě, že jsme si slepili například prsty, je třeba jednat opatrně. Rvaním prstů od sebe totiž mohou vzniknout nepříjemná zranění.

Mohlo by vás zajímat:  Škrábance na skle lze šikovně vyhladit. Díky jednoduché metodě bude sklo znovu zářit

Zaručený a nejjednodušší způsob, jak dostat prsty od sebe, je pomocí klasického mýdla a vody. Na postižené místo opakovaně několikrát naneste mýdlo a zase smyjte. Po chvíli by pak lepidlo mělo povolit.

Podobným způsobem je směs vody a soli. V tomto případě směs rozmíchejte v misce a ruku do ní na chvíli ponořte. Sůl by tak měla pomoct lepidlo naleptat.

Lepidlo také můžete zkusit rozpustit pomocí odlakovače. Ten je povinnou výbavou skoro každé ženy a ve většině domácností se tak najde. Nezapomínejte ale na to, že odlakovač poměrně hodně vysušuje, a je tak namístě po něm ruce vyživit nějakým krémem.

Zdroj: https://www.loctiteproducts.com/en/know-how/fix-stuff/remove-super-glue.html
Přidat na Seznam.cz