Cisticka Vzduchu

Smog ohrožuje naše zdraví nejen venku, ale i doma. Čistý vzduch zajistí několik metod

Smog trápí velkou část obyvatel celé planety, to platí nejen v centru velkých měst. Nečisté ovzduší může mít velmi negativní dopad na lidské zdraví, a tak je nutné udržovat čerstvý vzduch alespoň v pohodlí domova. Jak se bránit před smogem v domácnosti? Osvojte si tyto jednoduché tipy a dopřejte svému zdraví to nejlepší prostředí.

Zima špatnému vzduchu svědčí

Během zimního období se potýkáme s největším počtem smogu nejen ve velkých městech, ale také přímo uvnitř v bytech nebo domech. Může za to především topná sezóna a smog, který vlivem topení vzniká. Proto se zejména v zimě doporučuje zintenzivnit úklid domácnosti, především pak tyto činnosti:

  • utírání parapetů,
  • utírání prachu,
  • vysávání,
  • čištění oken.
Mohlo by vás zajímat:  Chvíle nepozornosti, a připálené nádobí je na světě. Nezoufejte, existuje efektivní řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Čistička vzduchu je velkým pomocníkem

V dnešní době vám k čistotě vzduchu vaší domácnosti může pomoci moderní technologie. Čističky vzduchu se těší oblibě již řadu let a vzhledem k narůstajícímu počtu znečištění v ovzduší tomu tak bude i nadále. Takové čističky dokážou pohltit většinu škodlivých látek, které se ve vzduchu objevují. Dokonce vás zbaví i prachu s označením PM10 nebo PM5, který je pro lidské zdraví velmi nebezpečný.

Kromě čištění vzduchu dokáže tento přístroj udržet přirozenou vlhkost ve všech místnostech, ionizovat vzduch a dodat mu veškeré vlastnosti vhodné pro zdravé žití. Tyto přístroje jsou vhodné především do domácností pro děti a alergiky. Přispívají také ke zničení veškerých plísní, bakterií nebo virů v domácnosti, a tak se jistě stanou skvělým pomocníkem i pro váš domov.

Mohlo by vás zajímat:  Zlatavý vývar plný bohaté chuti potěší každého gurmána. Díky jednoduchému triku bude vždy dokonalý
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokojové rostliny vyčistí vzduch

Pokud chcete zvolit přírodnější formu čištění vzduchu ve vašem bytě, pak můžete nakoupit několik druhů květin, které tuto práci udělají za vás. Pokojové rostliny si totiž dokážou poradit se znečištěným vzduchem i malými prachovými částečkami. Květiny navíc produkují kyslík, a tak fungují jako takové přírodní čističky vzduchu. Mezi ty nejúčinnější rostliny patří:

  • chamaedorea,
  • kapradí,
  • gerbera,
  • datlovník.
Zdroj: https://www.treehugger.com/ways-get-clean-air-without-chemicals-4864310
Přidat na Seznam.cz