Wall 316700 1280

Zvýrazňovač v rukou malého umělce může skončit na zdi i oblečení, odstranit ale lze

Chvilka nepozornosti, ticho k tomu a dětská fantazie vytvoří na zdi dílo, z kterého dospělí šílí. Zapomněli jste na stole po práci zvýrazňovače a vaše ratolesti v rámci kreativity vytvořily na zdi svůj vlastní projekt? V tu chvíli máte několik možností. Můžete vyrobit rámeček a dílo na zdi zarámovat jako memento, nebo se jej pokusit odstranit pomocí našich tipů. Jak umýt barvu ze zvýrazňovače z kůže umělce, látek a oděvů nebo oné zdi, na které nechcete čmáranici nechat?

Na kůži použijte tea tree olej

Umělci většinou vytvoří své dílo na zdi, ale během tvoření se dostanou barvy z fixek a zvýrazňovačů také na kůži nebo oblečení. Prvotně může pomoci jádrové nebo marseillské mýdlo a obávaný kartáček, případně houba, a jednoduše skvrny odstranit několikaminutovým drhnutím. Některé fixy mají zvlášť odolné barvivo, v tom případě použijte salicylový líh z lékárničky, opatrně očistěte skvrny z kůže pomocí namočeného tamponku do lihu a následně ošetřete krémem.  Pro odolné skvrny můžete použít také jemnější tea tree olej, který odstraní nečistoty a současně nedráždí, ba dokonce ošetří pokožku. Po ošetření olejem umyjte jádrovým mýdlem a opláchněte teplou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Zařizování dětského pokoje nahrává kreativitě, důležité je i praktické uspořádání
Zdroj obrázku: Pixabay

S pokreslenými oděvy pomůže mléko

Zvýrazňovače a fixy jsou pro všechny maminky noční můrou, a co teprve ve chvíli, když má na sobě dítko nejkrásnější oblečení a bylo připravené na návštěvu k prarodičům. Vyzkoušejte obyčejné mléko! Nalijte mléko do misky, ponořte do něj daný kus oblečení a počkejte až se mléko zbarví do barvy fixy. Poté vyměňte za čerstvé a proces opakujte do vymizení skvrn. Vymáchejte ve vlažné vodě a dejte prát klasicky do pračky. Při obzvláště odolných skvrnách je možné ještě nastříkat salicylový líh na skvrnu, nechat chvíli působit, rozhodně netřít, vysušit papírovou utěrkou a nechat vyprat na běžný prací program.

Mohlo by vás zajímat:  Nablýskané sklo, průzračná okna. I ty nejobyčejnější prostředky dělají zázraky
Zdroj obrázku: Pixabay

Na zeď s lakem na vlasy nebo zubní pastou

Ještě, než se pustíte do čištění zdí, zkuste si představit, jak by vypadalo dané dílo v pěkném rámečku. Ne? Dobře, odstranit malbu fixou ze zdi je poměrně nesnadný úkol, ale je to možné. Na lihové fixy působí dobře líh, benzín nebo ředidlo, které nastříkejte na daný obrazec a setřete opatrně suchým hadříkem, aby se neponičila původní malba na zdi. Kromě lihu můžete vyzkoušet ještě lak na vlasy nebo zubní pastu, v každém případě vždy opatrně naneste a při stírání nedrhněte, aby neopadal podklad.

Přidat na Seznam.cz