tin-2535070_1920

Pár kapek glycerinu udělá zázraky s okny a zachrání vyschlou kosmetiku

Glycerin je skvělým a všestranným pomocníkem v domácnosti. Je vysoce ceněn v kosmetickém průmyslu, protože hluboce hydratuje pokožku a rychle zlepšuje její stav. Je také široce používán ve farmaceutické, automobilové a koželužské výrobě. Mimo jiné účinně leští okna nebo zrcadla a zabraňuje tvorbě šmouh. Je také dobrý v boji proti prachu.

Zbavte se prachu

Glycerin je dobrý v boji proti prachu a nečistotám. Dokonale se mísí s vodou, leští povrchy a vytváří na nich ochrannou bariéru. Zabraňuje tak hromadění různých usazenin nebo nečistot. Nejlepší a nejjednodušší je přidat malé množství glycerinu do misky s vodou a namočit do ní měkký hadřík, který se používá pro každodenní čištění. Touto směsí vyčistíte nábytek, panely, desky a jakákoli jiná místa zasažená prachem.

Mohlo by vás zajímat:  Domácnost znovu jako ze škatulky díky univerzálnímu a šetrnému prostředku
Zdroj obrázku: Pixabay

Mytí oken a leštění zrcadel

Mytí oken je nejméně oblíbenou činností v domácnosti. Glycerin však může tuto únavnou povinnost velmi usnadnit a zpříjemnit. Přidejte malé množství glycerinu do vody, kterou použijete k mytí skla (několik kapek na tři litry vody). Můžete tak snadno zabránit hromadění nečistot nebo prachu a tvorbě šmouh.

Stojí za to zmínit, že trik s glycerinem funguje dobře při čištění různých skleněných povrchů, včetně zrcadel nebo zástěn. Stačí dát trochu glycerinu na měkkou látku a vyčistit jakýkoli skleněný povrch, například zrcadla. Šmouhy, prach a stopy páry zmizí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Glycerin obnoví vysušenou kosmetiku

Pokud se vám stane, že najdete jakýkoli druh kosmetiky úplně vyschlý, není důvod jej vyhazovat. Ať už se jedná o šampon, sprchový gel, kondicionér nebo jakoukoli tekutou kosmetiku, stačí kápnout trochu glycerinu. Kosmetice se vrátí původní konzistence a můžete ji začít normálně používat. Příště už žádnou vyschlou kosmetiku nevyhodíte, budete vědět, že ji stačí jen zředit pár kapkami glycerinu.

Přidat na Seznam.cz