Dlaždice a spáry mezi nimi trápí nejednu hospodyňku. Se správnou metodou budou čisté během chvíle

Dlaždice a spáry mezi nimi trápí nejednu hospodyňku. Se správnou metodou budou čisté během chvíle

Téměř každá žena v domácnosti ví, jak problematické může být čištění dlaždic a mezer mezi nimi. Naštěstí existují osvědčené způsoby, jak pomoci koupelně zazářit i s malým úsilím. Naučte se, jak efektivně vyčistit dlaždice s několika domácími produkty.

Čištění koupelnových dlaždic

Bez ohledu na to, jaké detergenty používáte, měli byste použít správné čisticí pomůcky. Dlaždice se liší parametry a vlastnostmi. Co je spojuje, je skutečnost, že je nikdy nechceme poškrábat nebo zlomit. Proto nezapomeňte, že příslušenství, které jste vybrali, je relativně jemné. Doporučujeme používat tradiční nebo parní mop a měkké utěrky z mikrovlákna. Nejlepší detergenty na mytí dlaždic najdete ve své kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Citron rozzáří čistotou domácnost i bílé oblečení

Jedlá soda a ocet v různých poměrech jsou univerzálními čisticími prostředky. K vytvoření směsi, která zvládne těžké nečistoty, potřebujeme 100 ml octa a sody. Stačí je smíchat. V závislosti na tom, jak silná má být pasta, ji můžeme trochu ředit. Tuto směs můžeme aplikovat na problematická místa a nechat chvíli působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Lesknoucí se dlaždice

Pokud chceme dlaždice vyčistit do vysokého lesku, můžeme čelit mnoha obtížím. Na lesklých površích jsou všechny pruhy a nemyté skvrny velmi viditelné. Domácí roztoky vyrobené z octa, jedlé sody nebo tekutiny pro mytí nádobí budou nejlépe fungovat. Některé také používají prací prášek. U vysoce lesklých dlaždic se doporučuje povrch dvakrát umýt.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda je univerzální prostředek, který nesmí chybět v žádné domácnosti

Poprvé čisticím prostředkem, podruhé běžnou vodou. Na trhu se můžete setkat se speciálním typem čisticích kartáčků. Nejsou však zapotřebí. V případě vysokého lesku si vystačíte se standardními nástroji. K mytí záhybů potřebujeme roztok vyrobený z půl sklenice jedlé sody, 1/3 šálku citrónové šťávy a 1/4 sklenice octa. V závislosti na úrovni nečistot může být roztok zředěn vodou. Čím silnější je špína, tím silnější řešení budeme potřebovat.

Zdroj: https://www.angi.com/articles/home-cleaning-tips-vinegar-and-baking-soda.htm
Přidat na Seznam.cz