Dlaždice a spáry mezi nimi trápí nejednu hospodyňku. Se správnou metodou budou čisté během chvíle

Téměř každá žena v domácnosti ví, jak problematické může být čištění dlaždic a mezer mezi nimi. Naštěstí existují osvědčené způsoby, jak pomoci koupelně zazářit i s malým úsilím. Naučte se, jak efektivně vyčistit dlaždice s několika domácími produkty.

Čištění koupelnových dlaždic

Bez ohledu na to, jaké detergenty používáte, měli byste použít správné čisticí pomůcky. Dlaždice se liší parametry a vlastnostmi. Co je spojuje, je skutečnost, že je nikdy nechceme poškrábat nebo zlomit. Proto nezapomeňte, že příslušenství, které jste vybrali, je relativně jemné. Doporučujeme používat tradiční nebo parní mop a měkké utěrky z mikrovlákna. Nejlepší detergenty na mytí dlaždic najdete ve své kuchyni.

Jedlá soda a ocet v různých poměrech jsou univerzálními čisticími prostředky. K vytvoření směsi, která zvládne těžké nečistoty, potřebujeme 100 ml octa a sody. Stačí je smíchat. V závislosti na tom, jak silná má být pasta, ji můžeme trochu ředit. Tuto směs můžeme aplikovat na problematická místa a nechat chvíli působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Lesknoucí se dlaždice

Pokud chceme dlaždice vyčistit do vysokého lesku, můžeme čelit mnoha obtížím. Na lesklých površích jsou všechny pruhy a nemyté skvrny velmi viditelné. Domácí roztoky vyrobené z octa, jedlé sody nebo tekutiny pro mytí nádobí budou nejlépe fungovat. Některé také používají prací prášek. U vysoce lesklých dlaždic se doporučuje povrch dvakrát umýt.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistá pračka jedině díky osvědčeným pomocníkům. Po zápachu nebude ani památky

Poprvé čisticím prostředkem, podruhé běžnou vodou. Na trhu se můžete setkat se speciálním typem čisticích kartáčků. Nejsou však zapotřebí. V případě vysokého lesku si vystačíte se standardními nástroji. K mytí záhybů potřebujeme roztok vyrobený z půl sklenice jedlé sody, 1/3 šálku citrónové šťávy a 1/4 sklenice octa. V závislosti na úrovni nečistot může být roztok zředěn vodou. Čím silnější je špína, tím silnější řešení budeme potřebovat.

Zdroj: https://www.angi.com/articles/home-cleaning-tips-vinegar-and-baking-soda.htm
Přidat na Seznam.cz